2015 – 2016 Modern Banyo Dekorasyonu

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Günümüzde insanlar işyerlerinde uzun saatler çalıştıktan sonra eve geldiklerinde rahat ve konforlu banyolarında duş almak istiyorlar bu nedenle son zamanlarda banyo dekorasyonu ev dekorasyonunda önemli bir yer sahibi oldu. Banyolar evin diğer bölümleri içinde olması gereken en rahat ve konforlu yer haline geliyor. İnsanlar banyolarına girdiklerinde ferah ve geniş bir alan istiyor.
Banyolarda eskinin aksine sağlığa da önem veriliyor. Banyoda ki eşyaların yıpranmaması için neme dayanıklı eşyalar (banyo dolapları, aksesuarlar vb.) kullanılıyor. Banyo dekorasyonunda en başta şık ve modern cam duşa kabinler, desenli duşa kabinler geliyor.
Ardından geniş ve renkli küvetler ve tabi ki banyonun olmazsa olmazı şık ve modern aksesuarları da unutmamak gerek. Modern banyolar da kullanılan aksesuarlar banyoya şık bir hava katıyor. Banyo dekorasyonların da büyük aynalara da yer veriliyor.
Bu aynalar özellikle küçük banyoları olduğundan daha derin, geniş ve ferah göstermede yardımcı oluyor. Banyolarda çeşitli küçük tablolar ve renkli seramik taşların yanı sıra renkli duvar kâğıtları da kullanılmaya başlandı. Renkli çiçekler ve vazolarla banyolar hareketlendiriliyor.
Artık banyolarda sade aydınlatmaların yanı sıra şık ve görkemli büyük avizeler, LED aydınlatmalar yerini alıyor. Yeni dekorasyonlarda geniş banyo dolaplarına da çok önem veriliyor. Geniş banyo dolapları birçok depolama alanı oluşturuyor. Bu da ev hanımlarını gayet memnun ediyor.
Bir banyoyu öne çıkaran en önemli unsur banyo dolaplarıdır bu nedenle banyonuzun dekorasyonuna uygun şıklıkta banyo dolapları tercih etmelisiniz. Banyo dolapları dekorasyonun geri kalanıyla (seramikler, cam duşa kabin, küvet, aydınlatmalar vb.) uyumlu olmalıdır.
Eğer banyonuz küçük ise ona yönelik dekorasyonlar yapılıp mesela aynalar kullanılıp, banyonuz olduğundan daha geniş bir görünüme sahip oluyor bu da özellikle ev hanımlarını sevindiriyor. Banyolarda üç boyutlu zeminler de son zamanlarda rağbete uğruyor. Özellikle çocukların ilgisini fazlasıyla çekiyor.
Geniş Banyolarda banyo küvetlerinin yanı sıra banyo jakuzilerine de yer veriliyor fakat orta gelirli aileler jakuzili banyoları maliyeti fazla olduğundan dolayı pek tercih etmiyor. Orta ve düşük gelirli bile olsanız hiçbir masraf yapmadan banyonuza modern bir hava katabilirsiniz. Modern banyo dekorasyonlarıyla evinize bambaşka bir hava katabilirsiniz.

Modern Banyo Dekorasyonu Resimleri

Kategori:
Dekorasyon

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..