2015 Mobilya Dekorasyon Modelleri

5 sene önce yazıldı. Yazar:

2015 mobilya dekorasyon modelleri geçen yıllarla kıyaslandığında pek farklı bir değil. Dilerseniz bu yıl mobilya ve dekorasyon tarzlarında ne gibi yenilikler yapıldığına hep beraber göz atalım:

Yaşamımızın büyük bir bölümünü harcadığımız evlerimiz; aile bireylerimizle sımsıcak ilişkilerimize sahne olan yaşam yerlerimiz iyi dekore edildiğinde daha mutlu huzurlu ve enerjik olmamıza yardım eder. Bu bakımdan mobilya ve dekorasyon çok önemlidir.

Mobilya ve dekorasyonda tarzlarımız belirlerken öncelikle dekore edeceğimiz evlerimizde veya ofislerimizde Modern-klasik ayırımını yapmalı ve hangi tarzı benimsediğimizi belirlemeliyiz.

Örneğin Fransızlardan 1800’lü yıllardan kalan Country tarzı yıllara meydan okuyan bir tarz olarak karşımıza çıkıyor.

2015 Mobilya Dekorasyon Modelleri - (1)

2015 Mobilya Dekorasyon Modelleri – (1)

Diyelim ki 2015 mobilya modelleri arasında Country rüzgarını evlerinizde estirmek istiyorsunuz. O halde uzun yıllar boyunca evinizde hem sıcak hem konforlu bir hava istiyorsunuz demektir. Country stili toprak rengi ve torak renginin açık tonları ile çizgili desenler teması üzerine kurulan bir stildir. Toprak rengi insana doğal ve içgüdüsel bir rahatlık verir. Toprak rengi yer döşemesi ve süt beyazı duvar ve perdelere açık renkli ve geniş –rahat koltuk takımları seçmenizde yarar var.

Koltuk döşemeleriniz koyu renkli ise onları açık renk örtülerle değiştirebilirsiniz.

Country Mobilya Tarzı:

2015 Mobilya Dekorasyon Modelleri - (3)

2015 Mobilya Dekorasyon Modelleri – (3)

Maun ve ceviz ağacından imal edilen ahşap mobilyalar ve hazır/bambu mobilyalar göz yormayan sade bir ustalıkla işlendiğinde evlerinizde Country havası estirecektir.

Country tarz mobilyalar rahatlığın ve huzurun simgesidir. Bu nedenle bu tarz mobilyalarda karmaşıklığa ve göz yoran şekillere yer verilmez.  Açık renk koltuk takımlarınızı çizgili kırlentlerle süsleyebilirsiniz.

Modern Mobilya Tarzı:

Fonksiyonel esnek ve verimli bir tarz istiyorsanız kolay temizlenebilir özellikli modern Mobilya tarzını tercih edebilirsiniz. Modern tarz mobilyalarda 2015 modellerde beyaz ve beyazın tonları yine hakim renk olarak kullanılıyor. Paslanmaz çelikle çerçevelenen 2015 mobilya dekorasyon modern mobilyalarında deri yüzler hakim.

Klasik Mobilya Tarzı:

Diğer tarzlara oranla ağırbaşlı bir tarz görünümü yansıtan klasik mobilyalar bol miktarda süse ve işlemelere yer verir. Koyu renk ahşapların bolca kullanıldığı klasik tarzda döşeme olarak saten kadife ve goblen türü kumaşlar ön plandadır.

2015 Mobilya Dekorasyon Modelleri - (2)

2015 Mobilya Dekorasyon Modelleri – (2)

2015 Mobilya Dekorasyon Modelleri - (4)

2015 Mobilya Dekorasyon Modelleri – (4)

2015 Mobilya Dekorasyon Modelleri - (5)

2015 Mobilya Dekorasyon Modelleri – (5)

2015 Mobilya Dekorasyon Modelleri - (6)

2015 Mobilya Dekorasyon Modelleri – (6)

2015 Mobilya Dekorasyon Modelleri - (7)

2015 Mobilya Dekorasyon Modelleri – (7)

2015 Mobilya Dekorasyon Modelleri - (8)

2015 Mobilya Dekorasyon Modelleri – (8)

2015 Mobilya Dekorasyon Modelleri - (9)

2015 Mobilya Dekorasyon Modelleri – (9)

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..