2015 Modern Salon Takımları

4 sene önce yazıldı. Yazar:

Evlerimizde “salonların” eşya, görüntü, dekorasyon ve tasarım olarak önemi oldukça büyüktür. Salonlar genellikle aile bireylerinin bir araya geldiği, günlük olduğu kadar özel yemeklerin de yendiği ve güzel muhabbetlerin yapıldığı, konukların ağırlandığı ayrıca ilerleyen yaşlarımızda anı olarak hafızamızda yer alacak güzel ve özel olaylarımızın da gerçekleştiği mekânlar olduğundan salonu dekore ederken ve tercihlerimizde nelere dikkat etmemiz gerektiği hususu hemen akla gelmektedir.
Salon döşemesinde pek çok alternatif olduğundan acele etmeden ve iyi araştırma yapmamız gerekir. Araştırma sonunda karar verdiğimiz mobilyalar bizim tarzımızı yansıtacağından 2015 Modern Salon Takımları tasarım ve dekorasyon anlamında şıklığı temsil edecektir.
Salonda eşya tercihimizde seçmiş olduğumuz özellikle koltuk takımı ilk göze çarpan eşya olduğundan özenle seçilmiş olması gerekmektedir. Sonrasında, duvarın rengi, zemin döşemesi yemek takımı, halı, aydınlatmalar, perde ve her zaman tasarımı tamamlayıcı olan aksesuarlar ve diğer ayrıntılar gelmektedir.
Salon döşeme, tasarım ve dekorasyonunda renklerde çok önemlidir. Özellikle koltuk tercihinde seçim yaparken canlı ve hareketli renkleri tercih ettiğimiz de sihirli bir görünüşe sahip olacağından modern bir görüntü oluşturacaktır. Zarafetimizi de salonumuzdaki tasarımla şıklığa dönüştürmüş ve tarzımızı yansıtmış olacağız.
Güzel salonlarımızı modern dekore ederken koltuk takımı, masa, yemek takımı ve diğer detaylarıyla birlikte tamamladığımızda aynı zamanda seçmiş olduğumuz eşyalar kadar aksesuara da önem vermemiz gerekmektedir.
Masaya sereceğimiz bir örtü üzerinde bir vazo ve içindeki çiçekler, salonda kullanacağımız abajur ve aplikler, duvarda olması gereken resimler duvar saati ve süs eşyaları da salon takımımızda önem arz etmekte olduğundan dizayn ve tasarımları da uygun olması ve göz estetiğini bozmaması aynı zamanda çok karışık bir görüntüye sahip olup gözü yormaması gerekir. İsteğe göre sade olup modern görünümlü koltuk takımı ve diğer tamamlayıcı eşyalarla da salonumuzu döşeyebilir şık tasarımla kullanabiliriz.
Salonlarımızın dizayn tasarım ve dekorasyonunda seçimin doğru yapılması, renk uyumlarına dikkat edilmesi, koltuk takımında ve diğer detaylarda kullanılan malzeme ve şekilcilik önemsenerek araştırılması ve kaliteli zaman geçirebileceğimiz salonlarımız bizim zevklerimizi, şıklığı ve tarzımızı yansıtacağından önem vermemiz gereken ayrıntılardır.

 

Kategori:
Dekorasyon

tarafından yorumlandı 2015 Modern Salon Takımları

  • halılar da oldukça önemli seçim konusunda

    Şükriye 18 Temmuz 2015 14:29 Cevapla

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..