2015 Ombre Trendi

4 sene önce yazıldı. Yazar:

Bayanların tarzlarında farklılık yaratmalarını sağlayacak yeni trendlerinle tanışacağımız 2015 İlkbahar yaz koleksiyonları vitrinlerde kendilerine yer bulurken sezonun en dikkat çekecek akımları arasında yer alan ombre geçmişten günümüze taşınacaktır.

80’li yılların sayılı moda akımları arasında yer alan ombre trendi sezonun renk çeşitliliğiyle birlikte tekrar bayanların üzerinde yer almaya başladı.Yaklaşık 40 yıl önce kıyafetlerdeki renk geçişleriyle hatırlanan bu akım 2015 İlkbahar yaz sezonunda neon renklerin moda oluşuyla tekrar aramıza dönmeyi başardı. Bu sezon bayanların yoğun ilgi göstereceğini düşündüğüm bu akım sadece kıyafetlerde değil ayakkabı, çanta, saç, makyaj ve aksesuarlarda bile bu kendini göstermeyi başaracaktır. Ombre modasını yakalamak isteyen bayanlar çılgın renklerin biraz soft halde kullanıldıkları koyudan açık tonlara kadar açılıp  kendi tarzlarını bu stilde yaratmaları mümkün olacaktır. Oldukça romantik bir moda olarak karşımıza çıkan bu akımın kış aylarında podyumlarda tanıtımlarını takip eden bayanlar yaz gelmeden saçlarında tarzı uygulamaya başladılar.

ombre modası

ombre modası

Ombre modası bayanların vazgeçemediği kıyafetlerinde kendini gösterirken sizlerin girdiğiniz ortamlarda rahatlıkla dikkat çekmenizi sağlayacaktır. Elbiselerde, uzun maksi eteklerde, pantolonlarda, taytlarda, çoraplarda, şortlarda, tişörtlerde kullanılan ombre renk geçişleri sıra dışı bir tarz oluşturmanızı sağlayacaktır. Bu stilin kullanıldığı kumaş özellikleri de çok önem taşımakla birlikte daha da romantik bir hava kazanacağınız şifon zarifliğinde ve ipek inceliğinde olan kumaşlarla şıklığı yakalamanız mümkün olacaktır. Özellikle yaz aylarında bayanların her ortamda kullanmaktan keyif aldığı bluzlar ve eteklerde kullanılan bu kumaşlar sizlerin güzel görüntünüzü pekiştirecektir. Saçlarda yarattığı tarzla da dikkat çeken bu akım dipten başlayan koyu saçların uçlara doğru kendi renginin tonlarında veya zıt tonlarda açılmasıyla kendini gösterecektir.

Birçok ünlünün saçlarında görebileceğiniz bu trendi makyajınızda canlı göz farları kullanılarak uygulayabilirsiniz. Bu tarzı makyaj stilinizde göz ve dudaklarınızda da yakalayarak dikkat çekmeniz mümkün olacaktır. Tırnaklarda şık ve spor bir görüntü sunan bu tarz bayanların sade tırnak dibinden koyu tırnak uçlarına doğru açılarak farklı görüntünüzü oluşturmanızı sağlayacaktır. Bu akımı gündüz ve gece yaşamında farklı görünüm kazanmak ve dikkat çekmek isteyen bayanların mutlaka uygulamasını tavsiye ediyoruz.

Kategori:
Moda

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..