2015 Salaş Modası

5 sene önce yazıldı. Yazar:

 

Kış sezonunda heyecanla beklenilen ve podyumlarda merakla takip edilen yeni trendlerle hazırlanmış kıyafetler vitrinlerde yer alırken sıcak yaz günlerinde bayanların severek kullanacağını düşündüğümüz salaş giysilerde kendini göstermeye başladı.

Kış sezonunda karşımıza çıkan ve rahat kıyafetlerin şık görünümle birleştiği salaş trendi yaz aylarında da en çok ilgi gören akımlar arasında yer alacağını düşünüyorum. Bu sezona damgasını vuracak hippi, bohem, grunge tarzlarının hepsinin izlerini taşıyan bu akıma uyarlanarak hazırlanan kıyafetleri bu yaz hanımların değişmez tercihi olacaktır. Bayanların vazgeçemedikleri kıyafetleri arasında yer alan elbiselerde salaş modeller oldukça ilgi görürken birbirinden şık tasarımlarla birleşen renkler ve desenler sayesinde bayanların çok hoş görüneceği düşünüyorum. Bu akımı yansıtabileceğiniz elbise modellerinde askılı, kemerli, bileklere kadar uzanan uzun bol modeller dikkat çekerken üzerine kombinleyeceginiz kot gömleklerle salaş tarzı devam ettirebilirsiniz. Salaşlığı şıklıkla buluşturmak isteyen bayanlara özellikle bu sezon moda olacak şifon elbiseleri tavsiye ederim.

Pantolonlarda bol, salaş, yüksek bel pantolonlar bayanlara rahatlık ve farklı bir görünüm sunacaktır. Jeanlerin haricinde uçuşan kumaşlardan tasarlanan bu pantolonları salaş hırkalarla kombinleyerek hoş görünüm sergileyebilirsiniz. Salaş trendi yakalayabileceğiniz eteklerde bu sezon kendi modasını yaratan uzun maksi etekler dikkat çekerken bu kıyafetlerde desen ve renk seçenekleri oldukça fazla kullanılmıştır. Bu akımın en belirgin kıyafetleri arasında yer alan hırkalarda ise salkım saçak modeller bayanların beğenisine sunulacaktır. Yaz aylarının değişmez üstleri arasında yer alan tişörtlerde ise bir birinden renkli modellerin yanında baskılar ve desenlerle yaratılmış salaş modeller genelde kayık yakalarla bayanlar tarafından tercih edilecektir. Bu yaz bacaklarınızın güzelliğini sergileyip rahat edeceğiniz şortlarda moda olarak karşımıza çıkarken kot, keten bir çok modelde salaş modasını yansıtabilirsiniz. Salaşlık rahatlık demek ama asla kötü bir görüntü vermek demek değil. Bu akımın kendine has bir kuralı ve dozu olduğunun bayanlar tarafından asla unutulmaması ve salaşlığın abartılmaması modacılar tarafından tavsiye edilmektedir. Abartılmış salaşlık sizlere şıklık değil rüküşlük getirecektir. Kilolu bayanlar için büyük bir fırsat olduğunu düşündüğüm bu akımda hanımlar salaşlık altında kusurlarınızı rahatlıkla kapatırken modayı da takip etmiş olabilirsiniz.

Salaş Trendi Galerisi

Kategori:
Moda

tarafından yorumlandı 2015 Salaş Modası

  • Bu tür elbiseleri biz zamanında giymiş olsaydık dalga geçerlerdi. Şimdi ise moda oldu 🙂

    Resim Yükle 11 Mayıs 2015 16:04 Cevapla

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..