2019 Yılının Lif Modelleri ve Yapılışları

  4 sene önce yazıldı. Yazar:

  Örgü birçok bayanın yaşam biçimidir ve bunla uğraşmaktan zevk alırlar. Bu uğraş sonucunda ortaya mükemmel desenler ve görünümler çıkar. Hazır olarak aldığımız birçok üründe istediklerimiz olmaz ama bunların nasıl bir görünümde olduğuna biz karar verebiliriz. İşte bu kapsamda bugünkü konumuz lif modelleri olacaktır. Birçok yeni lif örnekleri ile daha güzel desenler ortaya çıkarabileceksiniz. Bunun için size ilham olacak birbirinden harika görünümler sunacağız. Yaptığınız lifleri çeyizlik için, hediye etmek için, evde kullanmak için oluşturabilirsiniz. Bu tasarımlarda renk ve desenin çok önemli olduğunun altını çizelim. Bunun yanında ip kalitesinin de iyi olması şarttır. İp kalitesi iyi olur uzun yıllar deforme olmadan sürekli kullanabilirsiniz. Kalitesiz iplerle yapılanlar kısa sürede dağılıyor ve farklılaşıyor. Şimdi de gelin hep beraber diğer detaylara bakalım.

  Lif Örneklerinin Fiyatları Ne Kadardır?

  Birçok bayanın merak ettiği nokta fiyatlar oluyor. Fiyatları bilip ona göre bütçe oluşturmak istemeleri de tabi ki çok doğal. Kendiniz evde yapacaksanız 7-8 liraya ipliğini alıp kısa sürede örüp bu miktarlarda maliyet oluşturabilirsiniz. Satın alayım derseniz de ortalama 15- 75 TL arasında değişen fiyatlara sahiptir. Evde kolay ve hızlı bir şekilde oluşturmanız tavsiye ederiz. Boş vakitlerinizde hızlıca bu örgü stillerini oluşturabilirsiniz. Birçok yerde de bu lifler satılmaktadır. Temizlik ürünü satan yerlerde bulabilirsiniz.

  Lif Modelleri İçin Fikirler

  1.Yeni Tarz Görünümler

  Yani stiller her zaman daha fazla ilgi görmüştür. Yıllar geçtikçe modeller güncellenmekte ve daha iyileri ortaya çıkmaktadır. Sizde bu görünümlerden ilham alabilirsiniz.

  2.Deryal Baykal’ın Programda Yaptığı Model

  Derya Baykal’ın programı örgü üzerine ve çok güzel örnekler veriyor. Bu programdan alınmış modele bakıp sizde aynısını yapabilirsiniz.

  3.Güzel Örnekler

  Birbirinden güzel örnekler iki bin dokuz yılı içinde vardır. Çeyizler için ve hediye edeceğiniz liflerde bu modeli kullanmanızı tavsiye ederiz. Her zaman daha özel modelleri önemseyin.

  4.Çeyiz İçin Örnekler

  Çeyizlerin olmazsa olmazıdır. Genç kızların kullanabileceği ve onlara uyumlu desenleri kullanmalısınız. Biraz daha ayrıntılı ve hoş görünümleri bulmalısınız.

  5.Tığ İşi Lif Modeli

  Tığ işi ile yapılan örnekler daha sık görünümdedirler. Çift renkli olanları daha çok tercih edilmektedir. Son zamanlarda sık görünümünden dolayı daha fazla tercih edilmektedir.

  6.Lahana Lif Modeli ve Yapımı

  Hepiniz lahana bitkisini bilir, şeklini hatırlarsınız. İşte bu bitkinin şeklinden ilham alınıp oluşturulduğu için bu ismi almıştır. Gerçekten yapın ortaya çok güzel bir şekil çıkmaktadır.

  7.Değişik Tarz Sevenlere

  Değişiklik her zaman olumlu sonuç verir, klasik örgülerin son zamanlarda çok fazla olduğunu söyleyebiliriz. Bu modellerden biraz sıyrılıp değişiklik arayanlar için iyi bir tercih olacaktır.

  8.Farklılık Arayanlara Modeller

  2019 yılı ile beraber ortaya farklı tarzların çıktığını söyleyebiliriz. Çeşitli esin kaynakları ile oluşturulan modeller revaçta.

  9.Banyo İçin Lif Örnekleri

  Banyoda kullanacağınız tarzlar biraz daha farklı olmalıdır. Ayrıca banyoda kullanacağınız tarzları daha sık örmelisiniz.

  10.Kolay Olsun Diyenlere Model

  Kolay olsun hızlıca yapıp elde edeyim derseniz bu örneklere göz atabilirsiniz.

  Kaynak: https://kombinkadin.com/lif-ornekleri-ve-adim-adim-yapilislari-2019-2020/

  Kategori:
  Lif Modelleri

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Modayeni
  Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..