Adet Döneminde Hamile Kalınabilir mi

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Milyonlarca bayan tarafından adet dönemi ile ilgili pek çok yanlış bilgi kulaktan kulağa dolaşarak bilinmekte, yaygınlaşmaktadır. Bu bilgiler arasında en çok rastlanan ve yanlış olarak aktaracaklarımız ise adet döneminde vücutta bulunan kirli kanın dışarıya atılması gerektiği, zehirli bir kan olduğu için vücuttan çıkması gerektiği ve aksi halde zehirleyeceği gibi, pis olduğu ve ilişki sırasında kısırlığa neden olduğu gibi pek çok klişe adet dönemi için bilinen en büyük yanlışlardır.
Tüm bu yanlışlar bir yana adet döneminde hamile kalınabilir mi sorusunun yanıtına ise adet kanamasının ne olduğu tam olarak anlayarak varabiliriz. Kadın rahmi içerisinde yer alan bir dokunun kaynayarak dökülmesine adet kanaması ismi verilmektedir. Kadın rahmi içerisinde yer alan bu dokunun ana görevleri arasında ise bebeğin beslenmesini sağlayan özel bir yapı mevcuttur.
Adet kanaması sırasında partneriniz ile ilişki kurmanız tamamen kişiden kişiye ve inançlara göre farkılılık gösterecek bir durumdur. Her ne durumda olursa olunsun adet dönemi sırasında kadın ve erkeklerin ilişkisinde kondom kullanılması hiçbir sakınca arz etmeyecektir. Ancak adet döneminde gerçekleştirilen cinsel ilişki sırasında kondom kullanılmaması durumunda erkeğin bu kandan çok da nadir olsa mikrop kapma olasılığı vardır. Bununla birlikte pek çok dini inanca göre adet kanaması döneminde cinsel ilişki yaşanması doğru değildir. Bu tamamen kadın ve erkek arasındaki özgürlük noktasını vurgulamaktadır.
Adet dönemi sırasında milyonlarca bayanın ortak görüşü kendilerinin daha agresif ve kırılgan olduğu yönündedir. Bayanlar bu dönemlerde cinsel ilişki sırasında eşlerine oldukça kötü davranabilir, çok kırılabilir ve üzülebilir oldukları için cinsel ilişki tercih etmemektedir. Ancak bunun tam tersi olarak milyonlarca erkek de kadınlarını adet dönemlerinde itici bulmak yerine daha farklı bir arzu içerisinde cinsel ilişki kurmayı düşünmektedir.
Adet dönemi bayanlar için kötü bir durum olmamak ile birlikte hamilelik sürecininde bir parçası olduğu için adet döneminde hamil kalınması oldukça normaldir. Yapılan test ve araştırmalar sonucunda milyonlarca bayanın adet döneminde cinsel ilişki arzusunun daha fazla olduğu ve bu dönemlerde hamilelik oranının çok yüksek olduğu gözlemlenmektedir.

Kategori:
Sağlık

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..