Adet Döneminde Yüzde Çıkan Sivilceler

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Sivilceler, sadece genç kızların ergenlik döneminde yaşadıkları sorunlar değildir. Bayanların hayatlarında her zaman yüzlerinde sivilce görmeleri mümkün iken yüzde çıkan sivicelerin en yoğun yaşandığı dönemlerden biri de bayanların adet dönemleridir. Vücuttaki hormonların değişmesinden kaynaklanan nedenlerden dolayı adet dönemlerinde kadınlar yüzlerinde aşırı derecede sivilceler ile karşılaşabilir. Adet döneminde sivilce sorunu yaşamak istemeyen bayanların dikkat etmesi gereken noktaların başında düzenli beslenme gelir iken diğer önemli nokta ise vücuttaki fazla yağın dışa atılması gerektiğidir. Bu iki noktaya özen göstermeniz durumunda adet döneminde yüzünüzdeki sivilceler tarih olacaktır.

Adet Dönemi Sivilcelerine Karşı Önlemler

Adet döneminde meydana gelen sivilcelere birkaç önlem alabilirsiniz. İşte kendinizi daha güzel hissetmenizi sağlayacak o önlemler;

  • Beslenme

Gerek adet döneminde olsun gerekse de normal yaşantınızda olsun yüzünüzde sivilceler görmek istemiyorsanız ilk olarak doğru ve dengeli beslenmeniz gerekmektedir. Tüketeceğiniz gıdaları öncelikle her gün aynı saatte almak ile birlikte şekerli besinler, sindirim sistemini aşırı zorlayacak gıdalar ve aşırı yağ bulunduran gıdalardan uzak durduğunuzda akne ve sivilceleri görmeyeceksiniz.

Tüketeceğiniz besin öğelerinin sadece kalorileri değil besin değerleri de çok önemlidir. Bu yüzden kızartma gıdalardan uzak durarak daha sağlıklı olan meyve ve sebzelere sofranızda yer vermeli ve bunu bir yaşam standardı olarak benimsemelisiniz.

  • Stres ve Sıkıntıdan Uzak Durun

Hem adet döneminde hem de normal yaşantınızda stresli bir hayatınız var ise yüzünüzden sivilceler eksik olmayacaktır. Bu yüzden olabildiğince stresten uzak kalmalısınız. Hele ki bayanların en hassas dönemleri olan adet dönemlerinde stresli bir yaşantıya sahipseniz yüzdeki sivilce ve akneler iki kat daha fazla olacaktır.

  • Cilt Bakımı

Cildinize ne kadar baktığınız ne kadar çok sivilce ile karşılaşacağınızın habercisi. Eğer doğal ve sağlıklı ürünler ile sürekli olarak cildinizi temizliyor ve makyaj malzemelerini de doğru seçiyorsanız sivilcelerin oluşmasını engelliyorsunuz demektir. Kullanılan makyaj malzemeleri yüz bölgesindeki hücrelerin artmasını sağlar iken her gün düzenli olarak temizlenmediğinde sivilcelerin daha çok olmasını sağlayacak.

 

Kategori:
Sağlık

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..