Akne İçin Evde Yapılan Kolay Maskeler

4 sene önce yazıldı. Yazar:

Milyonlarca bayanın yaş farketmeksizin sürekli başına gelen en büyük cilt sorunlarından olan akneler, kimi zaman hafife alınsa da doğru bir şekilde tedavi edilmediğinde veya yanlış bir işlem uygulandığında cildinizde kalıcı lekeler oluşmasına neden olacaktır. Aknelerin ciltte oluşturduğu kötü görüntüden bir anca önce kurtulmak isteyen bayanlar genellikle kozmetik mağazalarında yer alan çeşitli ürünlere sarılır iken bu ürünler içerisinde yer alan kimyasal karışımlar yüzünden ciltteki aknelerin yok olmaması ile birlikte çeşitli kalıcı sorunlarda meydana getirmektedir. Bu yüzden aknelerde kurtulmak için kimyasal içerikli kozmetik ürünler yerine evde kendinizin hazırlayacağı doğal ve bitkisel karışımları kullanabilirsiniz.

Kolay Hazırlanabilen Akne Maskeleri

Aşağıda sizlere evinizde oldukça kolay ve pratik bir şekilde hazırlanabilecke akneler için tedavi maskelerini sunmak istiyoruz.

Yumurta Akı Maskesi : Tüm evlerde yer alan yumurta güzelliğinize kavuşmanıza yardımcı olacak. Sadece 1 adet yumurta ile hazırlayabileceğiniz yumurta akı maskesinde yumurtanın akını çırpmadan yüzünüze sürüp bir süre beklettikten sonra ılık su ile yıkayınız. Yumurta akı ciltteki yağ oranını dengeleyecek, kapanan gözeneklerin açılmasını sağlayacak ve akne izlerinin görüntüsü ortadan kalkacaktır.

Fesleğen Maskesi : Yüz ve diğer cilt bölgelerinde yer alacak olan aknelerin çözümü için öncelikle dağılmasını önlemek gerekmektedir. Aknelerin ciltte yayılmasını önlemek ve kısa süre içerisinde gidermek için fesleğen maskesi kullanabilirsiniz. Fesleğen ile hazırlayacağınız tonik aknelerin ciltte yayılmasını önler iken bakterilerin de azalmasına yardımcı olacaktır.

Tuz Maskesi : En iyi ve en etkili dezenfektan şüphesizki deniz suyudur. İçerisinde saf ve işlenmemiş tuz bulunduran deniz suyunu soğuk bir su ile karıştırıp yüzünüzü yıkadığınızda aknelerin oluşmasını ve yayılmasını engelleyebilir, cildinizin nefes alarak gözeneklerin açılmasını sağlayabilirsiniz.

Akneler için evde kendiniz hazırlayarak uygulayacağınız bu basit ancak etkili maskeler ile kısa süre içerisinde aknelerin ciltten uzaklaştırılmasını sağlar iken sağlığınızı da riske atmamış olacaksınız. Eğer aknelerin sayısı ve büyüklüğü sürekli olarak artıyor ve ne yapsanız bunu engelleyemiyorsanız kısa süre içerisinde doktor kontrolünden geçmelisiniz. Unutmayın akneler tek başına zararsızdır ancak devamında pek çok cilt problemine yol açar.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..