Annenizi Koca Bir Çiçek Sepeti ile Mutlu Edin

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Çiçekler en özel duyguları anlatma yöntemidir. Tarihin en ücra köşelerinden beri bilinir ki her çiçeğin ve her çiçek renginin bir anlamı vardır. Güzel kokuları, muhteşem görüntülerinin yanı sıra, çiçekler aslında bizler için birer iletişim aracı olmuştur. Küstüğünüz kişiye götürdüğünüz bir çiçek sepeti; bu dargınlık bitsin demektir. Sevdiğiniz kadına götürdüğünüz bir çiçek sepeti; seni seviyorum, aklımdasın, önemlisin, sen çiçeklere layıksın demenin en güzel yoludur. Bir hastaya götürülen çiçek sepeti; haya devam ediyor, güçlüsün, iyileşmeni gönülden istiyorum demenin ve onu motive etmenin en güzel yolu olmuştur. Hayatımızın her anında arkadaşlarımız aile kurarken, yeni bir bebek dünyaya geldiğinde, evlenmek istediğinizde, bir ilişki başlasın istediğinizde, romantik ve özel anlar yaratmak istediğinizde çiçekler yanınızda olacak.

Mayıs ayındayız ve bu ay annelere adanmış diyebilirim. Anneler gününün de içerisinde yer aldığı bu ayda yaradılış sebebimiz olan annelerimize ufak, etkili sürprizler vermemiz şart. Bizim için dünyanın en özel insanlarındandır anneler. Bizi hissetmeye başladıkları ilk andan itibaren bütün hayatları değişmiş ve bizim sorumluluğumuzu kalplerinde hissetmeye başlamışlardır. Bizim için birçok fedakarlık yapan bu kadınlar; güçlüdür. Hayran olunası kadınlardır. Bizim için güzel olmayı, hayatlarını, uykularını bir kenara bırakmışlardır. İşte tamda bu nedenlerden dolayı bu ay annelerin çiçeğe boğulması gereken bir aydır.

Ben annelere en çok pembe gülleri yakıştırırım. Pembe gül; hayran olmak, minnet duymak, takdir etmek anlamını taşır. Yani anneler bir sepet dolusu pembe gülü hak eden yegane varlıklardır. Bazen yüz yüze ifade etmekten çekindiğimiz, söyleyemediğimiz her şeyi söyleme imkanı yaratan pembe güller annelerimizin yüzünde gülücükler açmasını sağlayacaktır. Bir sepet pembe gül seçin onlar için. Önce pembe gülün anlamını yazın karta. Sonra neden bu gülü seçtiğinizi belirtin ve kartı çiçeklerin tam üzerine koyun. Anneniz bu sepeti aldığı zaman sizin için yaptığı her şeyi fark ettiğinizi anlayacak, unutulmadığını ve sürekli güzel bir şekilde hatırlandığını bilecek, özel hissedecektir.

Yani kısacası bir sepet dolusu pembe gül annenize bütün duygularınızı anlatmanız için yeterlidir.

çiçek

çiçek

Etiketler:
Kategori:
Ads

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..