Aşırı Adet Kanaması

4 sene önce yazıldı. Yazar:

Kadınlar her ay belirli periyotlar içinde gerçekleştirdikleri adet dönemlerinde bazı zamanlarda aşırı kanama olması normal bir durumdur. Yoğun bir şekilde kan gelmesinden korkarak endileşenen bayanlar biraz daha sakin olmalı ve bu yoğun kanamaların devamı olması durumunda doktora başvurmalıdır. Aşırı menturasyon adı da verilmekte olan aşırı adet kanamasında adet döneminde özellikle 7 günden fazla ise arka arkaya bu şekilde bir sorun yaşamanız durumunda doktorunuza başvurmalısınız.

Aşırı Adet Kanaması Nedenleri
Adet döneminde her bayanda görünecek olan yoğun kanamaların pek çok farklı nedeni olabilir. Bunlar arasında en sık rastlanan ve neden olanler ise aşağıda..

Hormon Düzensizliği : Hormon düzensizliği nedeni ile aşırı kanamaların olması genellikle menopoz döneminde olan yetişkin bayanlarda ve genç kızlarda görünmekte. Ergenlik döneminde tüm hormonlarda değişiklik yaşanması adet kanamalarının yoğun geçmesine neden olacaktır. Genç kızlar için ergenlik döneminde yetişkin bayanlar için ise menopoz döneminde vücudunuz adet görmek ve görmemek arasında gidip geldiği için bu şekilde bir sorun yaşamaktasınız.

Miyomlar : İyi huylu tümörlere verilen bir isim olan miyomlar özellikle genç bayanlar tarafından doğurganlık sırasında meydana gelmesi ile aşırı kanamalara neden olmaktadır. Miyomlar, bayanlarda uzun süreli kanamalara neden olacak iken aynı zamanda aşırı kanamalı durumlar ile karşı karşıya kalmanızı sağlayacak.

Yumurtalıkların Fonksiyon Bozukluğu : Yumurtalıklarınızın düzensizliği adet kanamalarında da düzensizliklere yol açacaktır. Adet döneminde bayanların yumurtalıkları yumurta üretmiyor ise geçici süreli olarak yoğun kanamaların yaşanmasını sağlar.

Kanama Bozuklukları : Adet kanamalarının en büyük nedenlerinden biri de kan pıhtılaşmasıdır. Eğer kan pıhtılaşmaz ise veya geç pıhtılaşması sonucu bir rahatsızlık meydana gelir ise adet döneminde aşırı kanmalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Aşırı Adet Kanamasının Tedavisi Var Mı ?
Adet dönemlerinde düzensizlikler ve yukarıdaki nedenlerden dolayı meydana gelen aşırı kanamalar ile ilgili doktorunuz ağrıları azaltmak için ilaç önerisinde bulunacaktır. Bununla birlikte doktor tavsiyesi ile hormon düzenleyici ilaçları doktorunuz verdiği takdirde kullanabilirsiniz.

Kategori:
Sağlık

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..