Bebek Patik Modeli Yapılışı

  6 sene önce yazıldı. Yazar:

  Bebek Patik Modeli Yapılışı yazımız ile örgü modellerinize değişik bir örnek daha katabilirsiniz. El işi örgü modellerinin vazgeçilmez güzel örneklerini modayeni.net sitesinde sizler için bir araya getiriyoruz. Fotoğraflı anlatımıyla Bebek Patik Modeli Yapılışı sizlerle.

  Bebek Patik Modeli Yapılışı

  Patik 49 ilmek 3,5 numara şiş ile başlanır. Ana renk ile 6 sıra haraşo örülür. 2 sıra düz örülür. 1 kenar ilmeğinden sonra 2 ilmek kesilir 1 ilmek dolanarak arttırma işlemi ile bir sıra devam edilir. 2 sıra düz örülür. Patik bittikten sonra katlanıp dikilerek girintili çıkıntılı görüntü elde edilir. 2. renge geçilerek 6 sıra selanik örülür. sonra ana renge geçilerek 2 sıra düz örülür. Patiğin ilmeklerin tam orta yerine gelince 3 ilmek kesilir. Her örgünün ön yüzünde 3 ilmek kesme işlemi yapılır. 2. renge geçilerek 1 sıra haraşo yapılır. Ortada 3 ilmek kesilmesi unutulmadan. 6 sıra haraşo renk değiştırilerek örülür . 6 sırada ortada 11 ilnek kesilir bilek kısmı için 5 sıra haraşo örülür. Sadece bilek kısmında sağ patik için sol tarafına 13 ilmek atılır ve 2 haraşodan sonra ilik açılır. 5 sıra haraşo olunca bitirilir.

  Modayeni.net sitesi sayesinde bir çok örgü modelinin nasıl yapıldığına dair içeriklere ulaşabilir örgü modellerinin yanı sıra patik modelleri , lif modelleri gibi bir çok el işi örgü modellerini de inceleyebilirsiniz.

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir