Biberiye Yağının Faydaları ve Zayıflamaya Etkileri

4 sene önce yazıldı. Yazar:

Adaçayı ve nane ailesine ait olan bir bitki olan biberiye bitkisi sağlığımız için pek çok farklı konuda bizlere katkı sağlıyor. Ülkemizde özellikle iklim şartlarının elverişli olması ile Akdeniz bölgesinde üretilen biberiye bitkisi hem yağ olarak hem de yemeklerde normal bir bitki olarak kullanılmakta. Yemeklerde kullanılan biberiye bitkisi bir yana sizlere bu yazımızda biberiye bitkisinin yağından elde edilmekte olan ve tıp dilinde Rosmanirus Officinalis adı ile bilinen, içerisinde bol miktarda vitamin ve antioksidan buluduran biberiye yağının faydalarından bahsetmek istiyoruz.

Biberiyenin Başlıca Faydaları

– Bayanlar için biberiye yağının en önemli faydaları arasında hızlı yağ yakması ve doğal bir şekilde zayıflamaya etki etmesidir.
– Konsantasyon bozukluğu yaşayan bayanlar biberiye sayesinde daha zihinsel aktiviteyi arttırarak daha güçlü olmanızı sağlar.
– Bayanların en çok yaşadıkları sorun olan kabızlık ve hazımsızlığa en doğal ve etkili çözümlerden biridir.
– Güçlü vitamin etkisi ile daha güçlü bir hafızaya sahip olmanızı sağlar.
– Vücudun gerekli olan oksijen oranını alması için etkilidir. Özellikle kalp ve beyine daha fazla oksijen gönderir.
– Yara tedavilerinde etkilidir ve çok kullanılır. Bununla birlikte vücudun her bölgesinde oluşabilecek ağrıların giderilmesinde önemli rol oynar.
– Çalışan bayanların gün içerisinde yoğunluk ve koşuşturmaca ile yaşadıkları stresi atlatmalarına yardımcı olur.

Biberiye Yağı ve Zayıflamak için Kullanımı

Biberiye bitkisinin yağlarından elde edilecek olan özü kullanarak daha hızlı metabolizma yakılmasını ve zayıflamasını sağlamasıdır. Biberiye yağının kullanımı diğer yağlar gibi çay olarak değil bölgesel zayıflama olarak kullanılmaktadır. Özellikle basenlerin ve göbeklerin eritilmesi için etkilidir.
– Her gün bir kez zayıflamasını istediğiniz bölgeye biberiye yağı sürerek masaj yapın. Masajınızı kesinlikle yavaş hareketler ile 10 15 dakika boyunca dairesel hareketler yaparak tamamlayın.
– Zayıflamasını istediğiniz bölgeye biberiye yağı sürdükten sonra streç bir folyo ile kapatarak egzersiz yapabilir, bol bol yürüyüşe çıkabilirsiniz. Bu işlemi haftada en az 2 veya 3 kez yapmanız hem zayıflamanıza yardımcı olacak hem de cildinizin daha fazla nefes almasını sağlayacak.

Kategori:
Sağlık

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..