Boncuklu İğne Oyası Modelleri Yapımı

  6 sene önce yazıldı. Yazar:

  Kültürümüzün bir eseri olan iğne oyaları eskilerden beri hanımlarımızın vazgeçilmez el emeği göz nuru çalışmalarıdır. Hazırlanan çeyizlerin en gözde parçalarından biri olan iğne oyası modelleri gelinlik çağında ki kızlara ailelerin, akrabaların ve arkadaşlarının yardımıyla çeyiz hazırlığında verilen en güzel hediyedir. Hiçbir zaman eskimeyen iğne oyaları modelleri geçen yıl farklı farklı iğne oyası modelleri ile takipçilerinin karşısına çıkarak büyük hayranlıklar toplama devam etmektedir. 2015 yılı itibariyle trend popüler iğne oyası örneklerinin başında ise boncuklu iğne oyası modelleri gelmektedir.

  Kapalı (tesettür) giyinen bayanların vazgeçilmezleri arasında olan iğne oyası süslemeleri en çok tülbentlerin kenarlarına kullanılmaktadır. Yapımı çaba isteyen ve hanım kızları oldukça zorlayan iğne oyası, aynı zaman da sabır ve büyük bir çalışkanlık istemektedir. O yüzdendir ki iğne oyası yapımı herkesin yapabileceği bir iş değildir. Gelişen teknoloji ve insanların ilgi alanlarının artmasıyla iğne oyası yapımına olan ilgiyi maalesef azaltmıştır. 2015 – 2016 yıllarında ise özellikle boncuklu iğne oyası modelleri fazlasıyla ilgi görmüş ve süslemelerde kullanılmaya başlanmıştır. İğne oyası örnekleri özellikle tülbentlerde, vitrin takımlarında, oda takımlarında ve fiskos örtülerinde süsleme amaçlı kullanılmaya başlanmış ve gelen misafirlerin beğenisini kazanmıştır. İğne oyası modelleri yapımı genellikle çalışmayan ve evde oturan ev hanımları için tercih edilmektedir.

  Boncuklu iğne oyası modelleri örneklerini alttaki resimlerden büyülterek inceleyebilirsiniz.

  Boncuk ile iğne oyası yapımını altta bulunan videodan izleyerek boncuklu iğne oyası modellerinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

  Kategori:
  İğne Oyası

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir