Boyundan Başlamalı Bebek Yeleği Yapılışı

  6 sene önce yazıldı. Yazar:

  Boyundan Başlamalı Bebek Yeleği Yapılışı yazımız ile örgü modellerinize değişik bir örnek daha katabilirsiniz. El işi örgü modellerinin vazgeçilmez güzel örneklerini modayeni.net sitesinde sizler için bir araya getiriyoruz.

  Boyundan Başlamalı Bebek Yeleği Yapılışı

  1. 4 numaralı şiş ile 70 ilmek başlanıyor
  2. 3 diş haraşo örülüyor
  3. 3- Kenarlarda 6 ilmek haraşo kalacak diğer ilmekler düz örülücek. Haraşolar bittikden sonra ilk düz sırada 2 ör bir şiş üzerine at şeklinde arttırma yapılıyor. Toplamda 98 ilmek oluyor.
  4. 98 ilmeği 6 sıra ördükden sonra tekrar 2 ör 1 arttır yapılıyor.Toplam 140 ilmek oluyor.
  5. Tekrar 6 sıra ördükden sonra son kez 2 ör 1 arttır yapılıyor. Toplamada 210 ilmek oluyor.
  6. Son arttırma bittikden sonra 4 sıra düz örülüyor,daha sonra 3 diş haraşo örülüyor.
  7. Haraşo bitince baltaki haraşolar dahil 35 ilmek ör(ön),35 ilmek kes(kol olacak), 70 ilmek ör (arka), 35 ilmek kes (kol), 35 ilmek ör. Bu sıra bu şekilde bitiyor.
  8. Arka sıraya gelince 35 ilmek ör, kesilen ilmeklerin üzerine 4 ilmek at, 70 ilmek ör, 4 ilmek at, kalan 35 ilmeği örüp sıra tamamlanıyor.
  9. Bundan sonra beden kısmı bütün örülüyor. Boy istenilen uzunlukda yapılabilir. Ben kolay anlaşılsın diye düz örgü yaptım siz istediğiniz örneği kullanabilirsiniz. 🙂

  Modayeni.net de bir çok örgü modellerine ait anlatımlı yapılışlarının yanı sıra oya örnekleri ve el işi iğne oyalarının en güzel örneklerinede ulaşabilirsiniz.

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir