Büyük Beden Elbise Seçimi Nasıl Olmalı?

4 sene önce yazıldı. Yazar:

Vücut ölçüleri nedeniyle büyük beden giyinen bayanların kıyafet seçimlerindeki kısıtlı alternatifler gün geçtikçe gelişen sektördeki markalar sayesinde sorun olmaktan çıkmaya başlamış bulunmaktadır.

Büyük beden giyinen bayanlar için tasarlanan birbirinde şık kıyafetler sayesinde sıfır beden hanımlara taş çıkartacak görünüm elde etme şansını olmaktadır. Bayanların rahat kullanımı ve kombin alternatifleriyle gündüz spor veya klasik tarzda gecelerde ve özel davetlerde abiye modelleriyle hanımların şık görünmelerini sağlamaktadır. Modacılar bu sezon büyük beden günlük ve abiye elbiselerde sezonun renk ve desen trendleriyle hazırladıkları koleksiyonlara hayli başarılı tasarımları koleksiyonlarına almayı başarmışlardır. Bu sezon bayanların farklı boy ölçülerine göre de tasarımlar oluşturan modacılar elbiselerde kısa ve uzun boylu hanımlar için alternatifler sunmuşlardır. Tüm bayanların kıyafet seçimlerinde vücut ölçülerine göre hareket etmeleri gerekirken verilecek kararlar büyük beden giyinen hanımlar için daha da önem arz etmektedir. Büyük beden elbise seçerken dikkat etmeniz gereken noktaların başında bacaklarınızın kalınlığı gelmekle beraber ince veya kısa kalın bacak yapısına sahip bayanların uzun etek boylu modelleri tercih etmeleri modacılar tarafından önerilmektedir.

büyük beden elbise modelleri - (6)

büyük beden elbise modelleri – (6)

Kilolu bayanların siyah, lacivert, kahve gibi hep düz renk olan elbiseleri bu sezon birbirinden canlı ve göz alıcı alternatiflerle karşımıza çıkacaktır. Modacıların bu sezon bayanlar için hazırladığı canlı renk alternatiflerinin yanında iki rengin bir arada kullanıldığı elbiselerde hayli ilgi görecektir. Tasarımlarda yer alan somon, pembe, fuşya, mor, mavi gibi canlı renklerde elbiselerde tasarlayan modacılar büyük beden giyen bayanları cesur olmaları yolunda destekler niteliktedir. Yılın desen trendlerini elbiselerde çalışan modacılar büyük beden giyen bayanlar için çiçek desenlerini büyük değil küçük çiçek desenlerini tercih etmişlerdir. Modacılar göbeğinizi kamufle etmek istiyorsanız göğüslere oturan, beli saran ve aşağıya doğru bollaşan elbiseleri tercih etmenizi önermektedirler.

Basenleriniz büyükse basene yapışan modelleri değil düz inen etekli elbiseleri kullanmanız şık bir görünüm sergilemeniz için doğru bir karar olacaktır. Bu eteklerde tasarlanan kısa etek boyları özellikle bacaklarına güvenen bayanların mutlaka tercih etmesi gereken tasarımlar arasında yer alacağı gibi basenlerinizi daha küçük göstermeniz mümkün olacaktır. Kısa giyemem diyen bayanlara önerimiz ise uzun etekli elbise modellerinde belden oturtmalı, kemerli kısa kollu veya straplez modellerde tasarlanan elbiseleri tercih etmeleri olacaktır. Şık görünüm kazanmanızın elinizde ve bedeninizde gizli olduğunu unutmamanızı hatırlatan modacılar nice zayıf bayanların yanlış seçimlerle rüküş olduklarını ve kilolu bir bayanın şıklık yarışını önde tamamlayacağını savunuyorlar. Tasarımcılar renklerle ve desenlerle şıklaştırdıkları bu elbiseleri bayanların beğenisine sunarken kötü giyinen kadın olmadığını vücudunu tanımayan kadın olduğunu özellikle hatırlatmaktadırlar.

 Galeri: Büyük Beden Elbise Modelleri 2015

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..