Çalışan Bayanlar Nasıl Giyinmelidir?

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Çalışan bayanların her gün yaşadığı en büyük sorunların başında programlarına göre hangi kıyafetleri tercih etmeleri gerektiğine karar vermeleri gerekmektedir.

İş ortamında bayanların çalışmaları kadar performanslarını göstermekte faydası olan kıyafetlerine verecek özen karşılarındaki kişiyi veya yöneticileri etkileme anlamında önem taşımaktadır. Ciddi ve kendinize güveninizi sergileyeceğiniz kıyafet seçimlerinde tercih etmeniz gerekenler kadar uzak durmanız gereken giysilerde yer almaktadır. Ciddi görünmeniz gereken bir iş yerinde çalışıyorsanız daha dikkatli ve özene bezene tercihler yapmanız gerekeceği gibi resmiyetten uzak kıyafetler hem sizin kişiliğinizi hem de iş hayatınızı negatif yönde etkilemeye yetecektir. İş yerinde size ne kadar yakışsa da asla gece dışarı çıkıyormuş havasında pulu ve payetli kıyafetler tercih etmemeniz gerektiği gibi spor kıyafetler yani eşofmanlar basit veya tişörtlerle ve spor ayakkabılarla yapacağınız kombinlerde iş ortamları için ideal değildir. İş ortamlarının en ideal kıyafetleri şüphesiz şık ve ciddi takımlar olmakla beraber etekli, pantolonlu, elbiseli ve ceketli takımlar sizin giydiklerinizle de öne çıkmanızı sağlayacaktır. Sade ve desenli bluz ve gömlekler yine şık etekler kullanabilirsiniz.

Çalışan bayanları dozunda kullanacakları dekolteli ortamda sizin fikirlerinizin alkış almasını sağlayacaktır. İş kadınlarının kıyafetlerinde dekolteleri göğüs bölgesinde vermeleri hafif bir görüntü kazandıracağı için en ideali masa altında kalan ve esrarengiz görünen bacak bölgesinde ufak yırtmaçlar şeklinde olanıdır. Çalışan bayanlar için ideal etek seçimleri arasında kalem, peplum ve dizde kalan klasik modeller olacağı gibi sizlere tavsiyemiz asla mini yada midi etekler tercih etmemeniz olacaktır. İş ortamlarında pantolon bayanların en iyi seçimlerden biri olmakla beraber aşırı düşük bel harici modellerin tercihleri size şık görünüm katacaktır. Bu sezon yüksek bellerin yine moda olmasının eğilirken falso vermekten çekinen bayanların hoşuna gidecektir. İş kadınları için desenli bluzlar gömlekler her zaman kombin alternatifleri bol ve doğru seçimler olmuştur. Ayakkabılarda ise şatafattan uzaklaşarak sade modeller tercih etmenizi tavsiye ederiz tabii ki ciddiyetsiz terlik ve sandaletlerden de uzak durmalısınız. Takılarda sade, sallanmayan küpeler, abartılmamış yüzükler, tasma kolyeler sizler için en iyi tercihler olacaktır.

Çantalarda canlı renklerden çok daha klasik renklerdeki modelleri tercih etmeniz gerekeceği gibi sizler için hazırlanan dosya tarzı ve portföy modelleri kullanabilirsiniz.

 

Kategori:
Moda

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..