Cildin Sıkılaşması İçin Neler Yapılmalı

4 sene önce yazıldı. Yazar:

Bayanların güzel ve çekici görünmesi için fazla kilolarından kurtulması gerekir iken bir anda kilo vermenin sorunu olarka cilt sarkmaları ile karşı karşıya kalabilirler. Kilo verildiğinde ciltteki fazla yağlar sarkar iken aynı zamanda yaşınız ilerledikçe de ciltte sarkmalar meydana gelmekte. Eğer güzel görünmek için fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız ve bunu yaparken de cilt sarkmaları ile karşı karşıya kaldıysanız aşağıda sizlere aktaracağımız yöntemler ile daha sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Ölü Hücrelerin Temizlenmesi
Cildinizde sarkmaların meydana gelmesinin en büyük nedenleri düzensiz olarak gerçekleştirilen cilt bakımlarıdır. Düzenli olarak cilt bakımını doğal ve sağlıklı ürünler ile gerçekleştirmeniz durumunda cildinizdeki ölü hücreleri temizleyecek ve gözeneklerin açılmasını sağlayacaksınız.
Cildinizdeki ölü hücreleri temizlemek için kozmetik ürünlerine ihtiyacınız yok. Evinizde bir bardak ılık su içerisine her yerden bulabileceğiniz bir miktar kaya tuzu atıp eridikten sonra pamuk kullanarak bu su ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

Bol Bol Su İçmek
Cildinizin hem sarkmaması hem de daha güzel ve çekici görünmesi için her gün düzenli olarak en az 8 su bardağı su tüketimi yapmalısınız. İnsan hayatı için oldukça fazla önem arz eden su sadece sağlam ve dinç bir cilde sahip olmak için değil aynı zamanda sağlıklı bir sindirim sistemine sahip olmanızı sağlayacaktır.

Düzenli Beslenme
Kilo vermenizin sonucunda cildinizde sarkmalar meydana geldiyse en çok dikkat etmeniz gereken nokta düzenli beslenmeye devam etmektir. Özellikle sarkan ciltlerin daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde sıkılaşması için diye döneminde tükettiğiniz gıdalara devam etmelisiniz.
Beslenmeniz sırasında kesinlikle yağlı gıdalardan ve kızartılan ürünlerden uzak durarak daha sağlıklı olan yeşil sebzeleri tüketmelisiniz. Cildinizi hem nemlendirecek hem de C vitamini ihtiyacını karşılayacak olan sebzeler daha sıkı cilt için şart.

Egzersiz Yapmalısınız
Cildinizin daha sıkı ve daha güzel olması için hem sabah hem akşam düzenli olarak spor yapmalısınız. Düzenli bir şekilde gerçekleştirilen spor için salonlara başvurarak binlerce lira harcamanıza gerek yok. Her gün 10 ile 30 dakika arasında yapacağınız yürüyüş ve basit esneme hareketleri yeterli olacaktır.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..