Cilt Bakımının Önemi

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Cilt bakımının önemini yıllardır dermatologlar ve uzmanlar anlatmaktadır. Yaşanılan çevre, beslenme alışkanlıkları cildin yapısını ve dengesini etkilemektedir, bunun için düzenli beslenmeli, stres, alkol, sigaradan uzak durulmalıdır. Bu maddeler vücuda ve cilde ciddi zararlar vermektedir.
Kullandığınız cilt bakım ürünlerinin illa pahalısı daha iyidir diye düşünmeyin. Önemli olan içindeki maddelerin cildinize ne kadar zarar verip ne kadar fayda edeceği olmalıdır, içeriğinde bulunan maddeler cildinize yarar sağlayacağına zarar da verebilirim. Bunun için bilmediğiniz ve cildinizin ufak bir yerinde alerji denemesi yapmadan kullanmamanızdır.
Hassas ciltlerde karşılaşılan en önemli sorunlardan bir tanesi alerji denemesi yapılmadan kullanılan cilt bakım kremleridir, direk yüze temas ettirilen krem on dakika bekletildikten sonra ciltte kızarmalara ve yanmalara sebep olmakta ve yüz de yaralara neden olmaktadır. Bu sebepten tonikler, kremler, nemlendiriciler mutlaka cildin ufak bir kısmında denendikten sonra kullanılmalıdır.
Gün boyu koşuşturmaktan yorulan terleyen sizlerin elbette şımarmaya mutlu olmaya ihtiyacınız vardır, cildinizin de bunlara ihtiyacı vardır. Düzenli olarak peeling, maske, spa bunları muhakkak yaptırmalısınız ki cildiniz nefes alsın, rahatlasın. Sizde mutlu olun cildinizde.
Cilt bakımının öneminde en büyük etkenlerden bir tanesi dengeli beslenmektir. Siz ne kadar vücudunuza sağlıklı besinler gönderirseniz oda size sağlıklı bir cilt sunacaktır. Gün içerisinde muhakkak öğün atlamadan düzenli bir şekilde beslenmek gerekmektedir. Kahvaltı günün en önemli öğünüdür.
Cilt bakımını evde kendiniz yapabileceğiniz gibi güzellik merkezlerinde de uzmanlar tarafından da yaptırabilirsiniz ve onlardan cilt bakımıyla ilgili bilgiler alabilir, neler yapılıp yapılamayacağı hakkında konuşabilirsiniz. Sabah saatlerinde yapılan ve akşama kadar ciltte kalan makyaj cildin nefes alma gözeneklerini kapatmaktadır.
Akşamları muhakkak yapılan makyaj, makyaj temizleme mendilleriyle ve doğal toniklerle temizlenmelidir. Makyaj temizlenmediğinde ciltte bozulmalar, yüzde lekeler oluşmakta ve bu zamanla daha da belirginleşmektedir.
Cilt bakımında kullanılan en güzel en doğal ve yararlı malzeme su dur. Gün içerisinde düzenli olarak içilen su vücutta kaybolan sıvı miktarını tamamlamakta ve cildin dengesini korumaktadır, hem de vücuttaki toksinleri temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Siz ve cildiniz çok değerlisiniz.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..