Cilt Pullanması İçin Tedavi

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Özellikle kuru cilt tipinde sıklıkla rastlanan durumlar arasında yer alan cilt pullanması az su tüketimi sebebi ile ortaya çıkmaktadır. Cilt pullanmasının giderilmesi adına öncelikle bol bol tüketiminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Su tüketimi sayesinde cildin nem ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Bununla birlikte cildinizi temizledikten sonra özel nemlendirici kremlerden de yararlanabilirsiniz. Nemlendirici kremler cilt pullanması probleminin geri plana alınmasına yardımcı olacaktır.

Aşırı Cilt Pullanması İçin Özel Maske Tarifi

  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı yoğurt

Aşırı cilt pullanması problemini geri plana almak isteyenlerdenseniz özel maske tarifi ile tanışabilirsiniz. Maske yapımı için 1 yemek kaşığı yoğurt ile 1 yemek kaşığı balı harmanlayalım. Hazırladığımız karışımı cilt üzerine ince bir tabaka halinde yedirelim ve 15 dakika boyunca bekleyelim. Aşırı pullanma problemi için uygulamaya alacağınız bu özel maske tarifi kısa zaman zarfı içinde cildin ihtiyaç duyduğu nem miktarını karşılayacaktır. Maskenin içerisine yer alan yoğurt cildin yenilenmesi ve sağlıklı görünüme kavuşması adına oldukça idealdir.

Cilt Pullanmasını Gideren Maske Tarifi

  • 1 yemek kaşığı bal
  • 3 yemek kaşığı süt

Cilt pullanmasına elveda demek isteyenlerdenseniz doğru adrestesiniz. Özel maske karışımı için 1 yemek kaşığı bal ile 3 yemek kaşığı sütü harmanlayalım. Hazırladığımız karışımı cilt üzerine sürerek 30 dakika boyunca bekleyelim. Ardından maskemizi çıkaralım ve cildimize doğal maden suyu ile tonik yapalım.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..