Cilt Sağlığı için Hangi Yağlar Kullanılmalıdır

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Bir bayan için güzel görünmek sadece dikkat çekici ve pahalı elbiseleri, ayakkabılar ve aksesuarları almak ile mümkün olmamakta en temel nokta cilt sağlığı ve güzelliğine dikkat etmektedir. Cilt sağlığı ve güzelliği için bayanların dikkat etmesi gereken noktalardan ilki kimyasal içeren kozmetik ürünleri kullanmamak diğeri ise evde sağlıklı ve doğal bir şekilde ürünler kullanarak güzelliği sağlamaktır. Bizde yazımızda gerek aktarlardan gerekse de eczanelerden rahatlık ile bulabileceğiniz ve doğal güzelliğinizi koruyabileceğiniz bir çok yağ önermek istiyoruz. Cildiniz için hangi yağın kullanılması gerektiğine ise kendiniz cilt durumu ve sorunlarına göre karar vermelisiniz.
Cilt sağlığı için gerekli olan yağlar içerisinde besleyici ve dengeleyici içerikler bulundurdukları için hem zararsız hem de etkilidir. Bu yüzden yağları gerek kuru vücuda sürerek gerekse de çeşitli ( doğal ve sağlıklı ) maskeler hazırlayarak kullanmanız mümkün.

Argan Yağı
Antioksidan deposu olan ve içerisinde doğal olarak bol miktarda Omega 3 ile E vitamini bulunduran argan yağı cilt güzelliği ve sağlığı için en etkili yağlar arasında yer almaktadır. Yüz ve diğer vücut bölgelerine aynı zamanda saç güzelliği ve hastalıklarına iyi geldiği yapılan tüm testler ile ortaya çıkan Argan yağı özellikle kuru ciltlere sahip olan bayanlar tarafından tercih edilmelidir.

Avokado Yağı
Cildinizdeki ölü hücrelerin vücuttan atılmasını ve daha dengeli olmasını sağlayacak olan Avokado yağı tıpkı Argan yağında olduğu gibi bol miktarda Omega 3 ve vitamin içermektedir. Avokado yağı aynı zamanda ciltteki tüm iltihap ve lekelerin kapanmasını da sağlamakta.

Hindistan Cevizi Yağı
Hassas cilt sahibi bayanların en büyük sorunu özellikle yaz sıcaklarında kuruyan ve nemsiz kalan ciltlerinin sarkması ve buruşmasıdır. Bu sorunu ortanda kaldırmak için içerisinde ceviz yağının asitlerini bulundurmakta olan Hindistan cevizi yağını kullanarak cildinizin nem oranını korumasını sağlayabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı son dönemlerde pek çok araştırmacı tarafından yapılan testler ile egzema rahatsızlığı için de iyi geldiği kanıtlanmış bir yağdır.

Kategori:
Sağlık

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..