Dağınık Evi Toplamak İçin 8 Öneri

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Evinizin dağınık olmasının en önemli nedenlerinden biri de kullanılmayan eşyalarınızı atmaya kıyamamanızdır. Ya da neyi ne zaman atmanız gerektiğini bilmiyorsunuzdur. Süs eşyası olsun, kişisel eşya olsun, mutfak eşyası olsun bunların hiçbirinde son kullanma tarihi yoktur. Bu nedenle bir eşyayı atmak insana zor gelir. Oysaki üzerinde son kullanma tarihi olan bir gıda maddesini günü geçtiği zaman kolaylıkla evimizden atarız. işte bu nedenle asıl dağınıklığın sebebi neyi ne zaman atmamız gerektiğinği bilemiyor olmamızdandır diye düşünüyorum. Şimdi bu düşünceden yola çıkarak kendime küçük bir liste yaptım. Bu listede kullanmadığım, artık işime yaramayan ürünler ve benim işime yaramayan ama başkasının bir ihtiyacını giderebilecek olan ürünler var. Şimdi listemize göz atalım ve neler yapılabilir düşünelim.

1- Tükenmiş kalem : Bu en nefret ettiğim malzemedir. içi bitmiş ve belki yazar umuduyla saklanmış tükenmez kalemleri toplayıp atalım.

2- Saklama kapları : Kullanmadığım bir sürü saklama kabım olabilir. Severek aldığım bu ürünlerin yenisini alınca bunları kullanmıyorumdur ama başkasının işine yarayabilir. O halde saklama kaplarınıda atabilirim.

3- Fazla giysiler : Hiç terettür etmeden atmalıyım. Artık bana gelmiyor ya da modası geçti diye düşünüyorum. O halde bu da bir başkasının işine yarayabilir

4- Eski gazeteler : Gazeteyi gününde okudum bitti peki ne yapmalıyım? Geri dönüşüme göndermeliyim. O halde eski gazeteleri evde tutmaya gerek yok.

5- Eski kablo bv. şeyler. Kullanmadığım için adı eski değil mi? O zaman evimde ne işi var?

6- Eski ayakkabılar : O kadar çok ayakkabı almışım ki neredeyse her elbiseye bir ayakkabı… Fazlalığa gerek yok ihtiyaç sahibi birinin işine yarayabilir.

7- Promosyon bardaklar : Artık düzenli paralar kazanan biri olduğuma göre evimde keyifle bir şeyler yudumlarken estetik olarak da tatmin olmaya hakkınım var. Üzerinde türlü markalar yazan bardaklara veda edebilirim.

8- CD, DVD ve bilgisayar oyunları artık gerek yok 😀

Kategori:
Dekorasyon

tarafından yorumlandı Dağınık Evi Toplamak İçin 8 Öneri

  • Annem evi toplamadan gitmiş her yer her yerde ya ağlıcam şimdi ya ben dağınık yerde duramam mal gibi toplucam asdgh

    Rabia Yavuz✌ 17 Temmuz 2015 13:20 Cevapla

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..