Damarları Açan Yiyecekler

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Çoğu bayanın önemsemediği ancak sonuçları çok ağır olan damar tıkanıklığı ilerleyen aşamalarda kalp krizi ve felç olmak üzere pek çok farklı hastalığa yol açan önemli sorunlar arasında yer almaktadır. Damar tıkanıklığı yaşayan bayanların bu aşamadan sonra kendilerinin yapacakları bir işlem olmaz iken doktorlara başvurması gerekir iken damar tıkanıklığına yakalanmadan önce yapabilecekleriniz önem arz etmektedir. Bu yüzden damar tıkanıklığına neden olan en temel öğeler tüketilen gıdalardır. Damarların tıkanmasına yol açacak olan yiyecekleri hayatınızdan çıkarttıktan sonra damar açan sağlıklı meyve ve sebzeler, içecekler tüketerek damar sağlığını koruyabilirsiniz.

Damar Tıkanıklığı için Sebze ve Meyveler
Damar tıkanıklığına engel olmak ve damarların açılmasını sağlamak için meyve ve sebze hayatınızın önemli bir parçası olmalıdır. Ancak sebze ve meyve tüketir iken dikkat etmeniz gereken şey mevsiminde tüketilmesi gerektiğidir. Mevsiminde tüketilen sebze ve meyveler aynı zamanda kolesterolü de düşüreceğinden daha sağlıklı yaşam sürmenizi sağlar.
Gün içerisinde 2 veya 3 meyve veya bir kase sebze tükettiğinizde hem kötü kolesterol hem de kalp rahatsızlıklarına engel olabilirsiniz. Sebze ve meyvelerin içerisinde yer alan aşırı lifli besinler aynı zamanda kilo vermenize de yardımcı olacaktır.

Yağ Kaynakları
Gün içerisinde yağlı gıdaların tüketilmesine dikkat etmeniz ve yağ tüketimini en aza indirmeniz damarların tıkanıklığını açmak ve damar tıkanıklığını engellemek için gereklidir. Doymuş yağ oranın en çok kullanıldığı besin gıdaları arasında özellikle et, hazır gıdalar ve tereyağı gelmektedir. Bu besin gıdalarını hayatınızdan çıkartarak veya en aza indirerek yağ oranını azaltabilir, sağlıklı bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz.

Omega 3
Yağ kaynaklarının hepsi damar tıkanıklığına neden olmaz ve kötü değildir. Doymuş yağ oranı yüksek olan gıdalar damar tıkanıklığına neden olur iken Omega 3 yağ asitleri, doymuş yağ asitlerine oran ile daha sağlıklıdır. Kalp ve damar tıkanıklığını korumak, sağlıklı bir yaşam sunmak için Omega 3 yağ asitlerini yeterince almanız gerekmektedir.
Omega 3 yağ asitlerini almak için hap veya kapsul kullanmamaya özen göstermelisiniz. Bunlar işlem gördüğü için değerini kaybeder iken balık, zeytin ve saf zeytinyağı tüketerek doğal olarak Omega 3 alabilirsiniz.

Kategori:
Sağlık

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..