Dekorasyon Uygulamaları

4 sene önce yazıldı. Yazar:

Her insan rutin hayatına renk katmak ister. İster ufak olsun ister büyük, tüm değişiklikler insanın ruhunu besler. Enerji verir.
Evimizde ilk olarak doğanın bize verdiği sınırsız renklerden faydalanabiliriz. Her rengin psikolojik bir anlamı vardır. Duvarları canlandırarak mobilyalarımıza uyum sağlayan renkleri seçmek bizi iyi hissettirecektir. Boya kokusundan rahatsızlık duyuyorsanız ve desenli duvarlar görmeyi tercih ediyorsanız, duvar kâğıdı seçiminiz doğru karar olacaktır.
Duvarlarımızda fazla girinti çıkıntı görüyorsak ve bundan rahatsızlık duyuyorsak niş uygulayarak çözebiliriz. Böylelikle hem duvarı değerlendirmiş olacağız, hem de göz yorgunluğu ortadan kalkacak. Belki de nişlere spot koyarak “wallwash” ismiyle anılan, duvar detayını göze çarpabiliriz. Duvar panolarıyla da şıklığı tamamlayabilirsiniz.
Küçük odalarımızdan bunaldıysak, duvarımıza ayna döşediğimiz takdirde evimizi büyük göstereceğinden emin olabilirsiniz. Kullanacağımız renk tonları da, ortamın ferahlığını etkileyen bir faktördür. Açık tonlar kullandığında bunaltıcı havanın gidip, geniş ve rahatlık hissedileceği görülecektir.
Bulunduğumuz ortamda ne kadar çok ışık, o kadar ferahlıktır. Bu yüzden aydınlatma ürünlerimizi çoğaltmamızda fayda var. Dilerseniz günümüzün trendi olan gergi tavan sistemini kullanarak üç boyutlu bir aydınlatmadan da faydalanabilirsiniz. Mavi bulutlarla güne başlamayı kim istemez ki…
Artık zeminlerde duvardan duvara halılar demode olmaya başladı. Halıları kaldırıp ahşap döşemeleri uygularsak, ortamdaki sıcaklığı daha da hissetmiş olacağız. Bulunduğumuz ortam yankı yapıyorsa, mekâna uyum sağlayan bir renkte küçük halılar serebilirsiniz. Böylelikle yankı azalacak ve ses rahatsızlığı önlenecektir.
Mobilyalarımızı kullanım amacı güderek seçim yapmalıyız. En başta düşünmemiz gereken, modern mi yoksa klasik bir tarzda mı kendimizi iyi hissedebileceğimizdir. Tabiki kullanılacak mekânın da önemli faktörü var. Evimize gelen ev dekorasyonu kitapçıklarından ya da mobilya fuarlarına ziyarette bulunarak fikir alabiliriz.
Eğer ki hiçbir fikrimiz yoksa ya da karar vermekte zorlanıyorsak, iç mimarlardan yardım almak en güzel karar olacaktır. İç mimarlar bize, küçük alanlarda maksimum çözümlere ulaştırır. Ülkemizde bu alan gelişmesini sürdürmekte ve en kaliteli iç mimarları yetiştirmeye devam etmektedir.
DEKORASYON UYGULAMALARI tecrübeli ustalara emanet edilmelidir. Yaşadığımız yer bizim kişiliğimizi yansıtır. Yapacağımız tüm uygulamalarda iyi hissedeceğimiz tercihlerde bulunmalıyız.

Kategori:
Dekorasyon

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..