Dekorasyonla Kendi Tarzını Yarat

5 sene önce yazıldı. Yazar:

İlk çağlardan bu yana, insanoğlunun diğerlerinden farklı ve önde olma dürtüsü, kişileri yeni arayışlara itmiş, tarzlar yaratmalarını sağlamış; dokunduğu, tattığı, hissettiği ne varsa önce göze hitap etmesi gerektiğini, güzel görünenin çekiciliğini keşfetmelerini sağlamıştır.
Bireysel ve toplumsal dürtümüz olan güzel olanı görme arzumuz, bizi diğerlerinden ayıran evlerimize, iş yerlerimize ve hatta kurduğumuz sofralarımıza kadar uzanmış, bizi arayışlara sürüklemiştir.
‘Yaşadığım mekânı nasıl güzel kılarım?’, ‘restoranıma hangi dekoru seçersem müşteri çekerim?’, ‘davet sofralarımı nasıl renklendiririm?’ gibi görsel ihtiyaçlar yeni bir sektörün kapısını aralamıştır.
Bir sektörün varlığı, bilgi ve donanım gerektireceğinden İç Mimari ve Dekorasyon-lisans eğitimi veren yükseköğrenim kurumlarından sonra, ilgili alanda özel eğitim kurumları açılmış, sertifikalı meslek edindirme kursları düzenlenmeye başlanmıştır.
Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalı dekorasyon eğitimi kurslarında; iç mimari projelerinden yapı bilgisine, sanat tarihinden tasarım, donatım ve aydınlatmaya, tasarı ilkelerinden güncel imar mevzuatına kadar mesleğin tüm incelikleri öğretilmekte olup, uygulamalı projeler hayata geçirilerek eğitim sonunda kişinin profesyonel bir meslek edinmesi sağlanmaktadır.
Eğitimler, grup dersi veya bireysel ders olarak tercih edilebilmektedir. Eğitim programımızın en önemli avantajının kendi mesleğinizi edinmenizi yahut yüksek maaşlarla severek yaptığınız bir işiniz olmasını sağlar.
Eğitimimiz süresince verdiğimiz çizim dersleri, teknik eğitim, uygulamalı projeler ile Mimarlık fakültelerinin İç Mimarlık ve Endüstriyel tasarım bölümlerinin yetenek sınavlarını yüksek dereceler ile kazandırmayı hedeflemesidir. Sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimizin sertifikaları Milli Eğitim Bakanlığından onaylı olduğundan tüm dünyada geçerlidir.
Dünyaya gözlerimizi açtığımız an katıldığımız maraton koşusunda, diğerlerinden bir tık önde olabilmek için, fark yaratabilmek için, yarattığımız farkın bir nebze mutluluk olması için; severek yaptığımız işlere ihtiyacımız var. Başarmak bitiş çizgisinde önemini kaybetse de, geride bıraktığımız izlerle anılırız. İzlerimizle anılmak, hayal dünyamızdan çıkan küçük dokunuşlarla büyük farklar yaratmak için belki de sadece tek bir adım atmamız yeterlidir.
Doğanın mucizelerine baktığınızda; bir denizi, bir ağacı yahut bir şehri seyrettiğinizde içinizde kabaran bir duygu varsa şayet; bizler gibi sizi de heyecanlandırıyorsa güzel olana bakmak ve bir mucize hissediyorsanız, belki sizlerinde içinde keşfedilmeyi bekleyen bir yetenek vardır… Belki mutlu olmak için ihtiyacınız olan tek şey, ortalama 150 saat süren bir dekorasyon eğitimidir.

Kategori:
Dekorasyon

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..