Depresyona Hangi Bitki İyi Gelir

4 sene önce yazıldı. Yazar:

Her bayanın belirli dönemlerde hiçbir neden olmadan kendini üzgün hissetmesi, mutsuz hissetmesi ve daha sinirli olması gibi pek çok farklı duygusal kargaşa içerisinde hissetmesi mümkündür ve doğaldır. Bu gibi durumlarda geçici olarak yaşanması durumunda devamını getirmeyecek iken sabah uyandığınızdan akşam saatlerine kadar aynı duygular içerisinde hissetmekte iseniz depresyona girmiş olma ihtimaliniz yüksektir. Ülkemizdeki milyonlarca bayanda yaş fark etmeksizin görünen depresyon sorunlarına sadece tıbbi ilaçlar ile değil aynı zamanda terapiler ile de son verilmelidir. Doktorunuzun tavsiyesi ile alacağınız ilaçlarınız ile birlikte sevdikleriniz ile terapi ve zaman geçirmeniz depresyondan kurtulmanızı sağlayacak.

Depresyona İyi Gelen Bitkiler
Ülkemizde ve dünya üzerinde ( özellikle ABD ) her yıl milyonlarca kişi depresyon sorunu ile karşı karşıya gelecek. Doktorlara depresyonda olduğunu belirten milyonlarca kişi arasından sadece birkaç milyonuna depresyon tanısı konur iken doğal yollar ile depresyona çözüm bulabilirsiniz.
Üniversitelerin araştırma bölümlerinde yapılan testler ve analizler sonucu depresyona en iyi gelen bitkiler ginkgo ve sarı kantaron oluyor. Antik yunan devrinden günümüzde kadar gelen ve tıbbi ilaçlarında yapımında kullanılan sarı kantaron bitkisi pek çok uykusuzluk ilacının ana maddesi oluyor. Sarkı kantaron bitkisi ülkemizde binbirdelik otu olarak da bilinir iken uykusuzluk sorunu ile birlikte hiperaktiflik ve kronik yorgunluk rahatsızlıkları için de etkili oluyor.
Dünya üzerinde sayısı az olmasına rağmen milyonlarca sayıda olan ve etkili bir depresyon ilaçlarının ana maddesi olarak kullanılan ginkgo bitkisi depresyon rahatsızlığı ile birlikte binlerce yıldız Alzhemier hastalığının tedavisinde de kullanılmakta.
Depresyona iyi gelen ginkgo ve sarı kantaron bitkilerinin kullanımı ise kişiden kişiye göre değişmekte. Kullanım yöntemi olarak genellikle bitki çayı olarak tercih edilen bu bitkiler oldukça etkili olduğu için kullanmadan önce kesinlikle doktor tavsiyesine başvurmalısınız. Bu bitkilerin kullanımı genellikle kullanacak kişinin yaş, boy ve kilo oranına aynı zamanda depresyonunun ne kadar şiddetli olduğuna göre değişmektedir. Ginkgo ve sarı kantaron bitkileri ile hazırladığınız çayları tükettikten sonra baş dönmesi ve mide bulantısı yaşamanız durumunda hızlı bir şekilde doktor kontrolüne giderek bu bitkileri kullandığınızı belirtmeli ve muayene olmalısınız.

Kategori:
Sağlık

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..