Domates Suyunun Faydaları

5 sene önce yazıldı. Yazar:

İçerisinde bol miktarda fosfor minerali, demir minerali, magnezyum minerali ve A, K, B1, B2, B3 ve B5 vitaminlerini bulunduran domates suyu güzel tadından çok bayanlar için her noktada önemli bir içecektir. Özellikle daha güzel olmak ve daha sağlıklı bir hayata kavuşmak için sürekli olarak tüketilmesi gereken domates suyunun bayanlar için başlıca faydalarını sizlere aktarmak istiyoruz.

Kilo Vermeye Yardımcı Olur
Vücudunuzun hem daha güçlü olması hem de daha zayıf olması domates suyunun içerisinde yer almakta olan vitaminler ve lifler sayesinde mümkün. Vücudun gerekli olan kalori ihtiyacını almasını sağlayacak olan domates suyu kalori seviyesini dengeler ve metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayarak doğal ve hızlı bir şekilde kilo vermenize, yağları yakmanıza yardımcı olur.

Daha Fazla Vücut Enerjisi
Vücudunuzun daha ağır olduğunu hissediyor ve sürekli olarak bıkkınlık yaşıyorsanız domates suyunun içerisinde yer alan antioksidanlardan faydalanabilirsiniz. İnsan vücudunda dolaşmakta olan serbest radikaller ile kısa süre içerisinde vücuttan atacak olan domates suyu hem vücudun hem de cildin daha dinç, genç ve güzel kalmasını sağlamaktadır.

Kanser Riskini Azaltır
Domates suyu içerisinde doğal olarak yer alan likopenin prostat, bayanlarda özellikle meme kanserine karşı savaş açmaktadır. Bayanlarda en çok görülen kanser olan meme kanserine dur demek için domates suyu tüketimini arttırmalısınız. Domates suyu düzenli içildiğinde aynı zamanda kolon kanseri riskini de azaltmaktadır.

Kalp Sorunlarını Önler
Ülkemizde ve dünya üzerinde bayanlarda en çok görülen rahatsızlık olan ani kalp krizlerini domates suyu içerisinde bol miktarda yer almakta olan B6 vitamini, niasin, ve potasyum ile karşı koyar. Yapılan testler ve araştırmalar ile kalp krizi ve diğer kalp sorunlarına domates suyunun önemli derecede karşı koyduğu bilinmektedir.

Daha Güzel Bir Cilt
Domates suyu vücut ve cilt sağlığı kadar güzel bir görünüm için de en iyi besin gıdasıdır. Taze sıkılmış domates suyu hem genç kızlarda hem de yetişkin bayanlarda daha güzel ve daha genç bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olmaktadır. Ciltteki tüm kapalı gözenekleri açacak ve rahat bir nefes almasını sağlayacak domates suyu daha genç bir vücuda sahip olmanızı sağlar.

Kategori:
Sağlık

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..