En Güzel Havlu Kenarı Modelleri 2015

  7 sene önce yazıldı. Yazar:

  Adetlerimizde ve kültürümüzde geniş bir yere sahip olan çeyizlerin vazgeçilmezleri arasında havlu kenarları da yer almaktadır. Birbirinden şık ve kaliteli havlu kenarı modelleri ile süslenen çeyizlerde genç kızların ve annelerinin büyük emekleri vardır. Uzun uğraşlar sonucunda ortaya çıkarak oldukça hoş görüntüler veren havlu kenarı modelleri, yapanların hünerlerini de göstermesi açısından adeta bir yetenek işi olmaktadır. Evlerimizde kullanılan el yüz havluların da mutlaka gözünüze çarpmıştır. Çünkü toplumumuzda asla alınan havluların kenarına işlemeler veya danteller eklenmeden kullanıma sunulmaz. Birbirinde renkli ve ince işçilik eseri havlu kenarı modelleri ile süslenmeden asla kullanılmaz. Bu havlu kenarı modelleri sadece çeyizlerde yer almaz. Zamanla çeyizlerdeki yer alan havluların kullanılması ya da hediye olarak verilmesiyle birlikte yenilerine ihtiyaç duyulabilmektedir.

  havlu kenarı modelleri 2015 (5)

  havlu kenarı modelleri 2015 (5)

  Söz konusu bu durumda yeni havlulara ve dolayısıyla da yeni alınacak olan havlular için havlu kenarı modellerine ihtiyaç duyulacaktır. Günümüzde gelişen internet teknolojisi ve yaygın bir biçimde kullanılmasıyla birlikte artık pek çok havlu kenarı modelleri sadece birkaç tıklama ile elimizin altında olabiliyor. Yeni yılla birlikte değişen moda akımının da etkisiyle yeni havlu kenarı modelleri olarak eflatun tonu renkler ve altın yaldız ile pembe renkleri ön plana çıkmaktadır. Önceleri sadece birbirinden görerek örülen havlu kenarları artık internet ortamında bol miktarda yer aldığı için kolaylıkla bulunarak örülebilmektedir. Bu modeller arasında bu yıl sıkça görebileceğimiz bir başka model ise halkalı ve boncuklu havlu kenarı modelleri olacaktır.

  havlu kenarı modelleri 2015 (8)

  havlu kenarı modelleri 2015 (8)

  Toplumumuzun en önemli kültürlerinden birisi gelinlik çağına gelmiş kızların çeyizleridir. Ülkemizin en doğusundan en batısına kuzeyinden güneyine dört bir tarafında aynı derecede öneme sahip olan çeyizlerde dantel ve oya gibi el işlemeleri ağırlıklı olarak yer almaktadır. Düğün öncesi sergilenen çeyizlerde gelin adayının el hünerlerini ve işine verdiği önemi göstermesi açısından büyük önem arz etmektedir. Gelen eş dost ve akrabalar bu çeyizi incelerken gelin hakkında az çok bir fikir edinerek akıllarına kazırlar. Gelin adaylarının yaptıkları el işleri sadece çeyizleri için değil, hayat boyu ihtiyaçları olacağı için zaman zaman yapılarak kullanılmaktadır. Bu el işlerinin başında havlu kenarı modelleri gelmektedir. Evlerde kullanılan havluların kenarlarına örülen süslemeler ile çok daha şık bir görünüm elde edilmektedir. Bu süslemeler dantel, oya gibi ince el işleri ile çok farklı bir görünüme kavuşmaktadır. Önceleri çeyizlerin en önemli aksesuarlarından olan havlu kenarı modelleri günümüzde çok daha farklı modellerle zenginleştirilmiş bir halde karşımıza çıkmaktadır. Son yıllarda bilgisayar ve internet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte artık sanal ortamda çok daha fazla havlu kenarı modelleri yer almaya başlamıştır.

  Hemen her kültürü yansıtan modellerin internette yer almasıyla zengin bir örnek havuzu oluşmuştur. İnternette yer alan havlu kenarı modelleri ile artık çeyizler bir başka güzelleşmeye ve renklenmeye başladı. Birbirinden güzel havlu kenarı modelleri ile süslenen havlular, kullananlara da hoş bir karşılama yapmaktadır.

  Aşağıdan yeni havlu kenarı modellerine bakabilirsiniz, resimleri büyütmek için üzerilerine tıklayın.

  Yeni Havlu Kenarı Modelleri 2015 Resimleri

  havlu kenarı modelleri 2015 (1)

  havlu kenarı modelleri 2015 (1)

  havlu kenarı modelleri 2015 (2)

  havlu kenarı modelleri 2015 (2)

  havlu kenarı modelleri 2015 (3)

  havlu kenarı modelleri 2015 (3)

  havlu kenarı modelleri 2015 (4)

  havlu kenarı modelleri 2015 (4)

  havlu kenarı modelleri 2015 (6)

  havlu kenarı modelleri 2015 (6)

  havlu kenarı modelleri 2015 (7)

  havlu kenarı modelleri 2015 (7)

  havlu kenarı modelleri 2015 (9)

  havlu kenarı modelleri 2015 (9)

  havlu kenarı modelleri 2015 (10)

  havlu kenarı modelleri 2015 (10)

  tarafından yorumlandı En Güzel Havlu Kenarı Modelleri 2015

   Cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir