En İyi Yüz Maskeleri Tarifi

4 sene önce yazıldı. Yazar:

En iyi yüz maskeleri tarifi aracılığı ile bebek bir cilde sahip olmanın zamanı. Eğer sizler de kusursuz cilt tipi ile tanışmak isteyenlerdenseniz özel püf noktaları ile hazırlanmış olan cilt bakım maskelerini deneyebilirsiniz.

Yulaf Maskesi Tarifi

  • 1 yemek kaşığı yulaf unu
  • 1 yemek kaşığı bal
  • Su

Maske yapımı için 1 yemek kaşığı yulaf unu ile 1 yemek kaşığı sütü harmanlayalım. Maskemizin içerisine 1 yemek kaşığı su ilave edelim. Maskemizi yüzümüze ince bir tabaka halinde sürerek 15 dakika boyunca bekletelim.

Yulaf Unu Maskesinin Yararları Nelerdir?

Cilt üzerinde ki ölü hücrelerin yok olmasına kaynaklık edecek olan yulaf unu maskesi aynı zaman da cildi derinlemesine temizlemektedir. Parlak cilt tipinin ön plana çıkmasına kaynaklık edecek olan yulaf unu maskesi cildin nem dengesini koruması adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilmektedir. Yulaf unu maskesi aynı zaman da cilt üzerinde istenmeyen siyah noktaların görünümünü azaltmaktadır. Pürüzsüz cilt tipinin ön plana çıkmasına kaynaklık edecek olan yulaf unu maskesi sahip olduğu anti bakteriyel özelliği sayesinde sivilcelerin kısa zaman da yok olmasına yardımcı olmaktadır. Maskenizin içerisine yer alan bal ise cilt lekelerinin geri plana alınmasını destekleyecektir. Cilt yaralarının kısa zaman zarfı içinde iyileşmesine kaynaklık edecek olan bu bakım maskesi aynı zaman da sedef hastalığının da iyileşmesine imkân tanımaktadır.

tarafından yorumlandı En İyi Yüz Maskeleri Tarifi

  • denemekte fayda var…

    muratsfx 5 Eylül 2015 17:23 Cevapla

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..