Gelin Damat Örgü Lif Modelleri

  8 sene önce yazıldı. Yazar:

  Geçmişten günümüze anneden kıza geçen el işçiliğinin en güzel örneklerinden olan örgü modelleri yine sınır tanımıyor. Günümüze kadar gelen ve önemini hiç kaybetmeyen örgü modelleri her alanda karşımıza çıkmakta. Özellikle son dönemlerde eskiye dönüş modası yaygınlaştı. El işi ve örgü modelleri günümüzde de modern modeller ile kullanılmaya devam ediyor. Bu modeller arasında ise boncuk işlemeli el işleri, lif modelleri yazma ve havlu kenarı, çeyizlik örgü modelleri vb. birçok farklı model ve tasarım yer almaktadır.

  Bu konumzuda da çeyiz sandığının olmazsa olmazı örgü banyo liflerini inceleyeceğiz. Ama benim en çok hoşuma giden ve çeyiz için en anlamlı oalcağını düşündüğüm model Gelin Damat Lif Modelleri oldu. Sıradan liflerin dışında oldukça farklı ve tam çeyizlik lif diyebileceğiniz bu lif örnekleri hem damat hem de gelin bohçalarına yakışan şekilde liflerdir. Son günlerde kına gecelerinde de hatıra amaçlı olarak lif dağıtılmaktadır. Üzerinde gelin damat deseni olan örgü liflerden sizlerde örüp kına geceleri için dağıtabilirsiniz. Bence bu kına gecenize gelen davetlileriniz için çok güzel bir hatıra ve hediye olacaktır.

  Yine fırfırlı lifler yaparak , içine sabun konulan ya da minik bebek lifleri de hem kullanım hem de farklı görünüşü ile banyolarımızı süsleyebilir. Liflerinizin üzerini inci ve boncuklarla da süsleyebilirsiniz.

  Yazılarımı takip ederseniz yeni model ve fikir paylaşımlarını görebilirsiniz. İlerleyen günlerde çeyizlik örgü ve el işleri ile yeni yazılar yayınlayacağım.  Gelin damat örgü lif modellerinden bir kaç adet güzel örnek.

  gelin-damat-orgu-lif-modelleri-01

  gelin-damat-orgu-lif-modelleri-02

  gelin-damat-orgu-lif-modelleri-03

  gelin-damat-orgu-lif-modelleri-04

  gelin-damat-orgu-lif-modelleri-05

  gelin-damat-orgu-lif-modelleri-06

  gelin-damat-orgu-lif-modelleri-07

  gelin-damat-orgu-lif-modelleri-08

  gelin-damat-orgu-lif-modelleri-09

  gelin-damat-orgu-lif-modelleri-010

  pin-2013-en-guezel-gelin-damat-lif-modelleri-2013-en-guezel-gelin

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Modayeni
  Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..