Günde Kaç Litre Su İçilmeli

4 sene önce yazıldı. Yazar:

Sağlıklı ve uzun ömürlü bir yaşam sürmek için her vücudun kendi bünyesine oran ile su ihtiyacı bulunmaktadır. Su içmek, sağlıklı bir yaşamın temel kaynakları arasında yer alır iken gün içerisinde kaç litre su tüketileceği size göre değişmektedir. Günlük su içme miktarı noktasında uzmanlar ve araştırmacılar her zaman belirli bir değer paylaşsa da bu oran tamamen sizin gün içerisinde ne kadar aktif olduğunuz ve hayat faktörleriniz ile bağlantılıdır.

İnsan Vücudunun Ne Kadar Suya İhtiyacı Vardır ?
Gün içerisinde tüm aktivitelerde ve nefes alırken bile su kaybı yaşamaktayız. Vücudun sürekli olarak su kaybettiği bu sıralarda vücuttan çıkan suyun tekrar vücuda konulması sağlıklı ve uzun ömür yaşamanız için hayati bir önem arz etmektedir. Su, pek çok yiyecekten alınsa da bu yeterli olmayacak ve gün içerisinde en az 6 ile 8 bardak su tüketimi insan vücudu için sabit orandır.
Ancak gün içerisinde yapılan aktivitelere göre ( ne kadar fazla egzersiz yapılır iken su tüketim oranı arttırılmalıdır ) su içme oranını arttırabilirsiniz. İnsan vücudunun ihtiyaç duymuş olduğu su oranı hava koşullarına ve çevre şartlarına göre de değişmektedir. Özellikle çok fazla sıcak ve nem bölgesinde yer alıyor iseniz vücudunuz sürekli ter atıyor ve su ihtiyacı duymaktadır.

Bayanların günlük su ihtiyacının en çok olduğu dönemlerden biri de hamilelik ve emzirme dönemleridir. Bu dönemlerde vücuttan oldukça fazla sıvı kaybeden bayanlar en az 2 litre su tüketmelidir. Bu su tüketimi emziren annelerin süt oranını da arttıracaktır.

Su İçmenin Faydaları Nelerdir?
• Her gün düzenli olarak su tüketmek vücuttaki sıvı dengesinin korunmasını sağlar ve daha dayanıklı olmasına yardımcı olur.
• Kasların daha fazla enerji sahibi olmasını sağlar.
• Düzenli su tüketmek daha sağlıklı ve daha güzel bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.
• Böbrek rahatsızlıkları için gün içerisinde düzenli su tüketilmelidir.
• Yorgunluk hissini düşürür ve daha enerjik olmanızı sağlar.
• Baş ağrısı için doğal bir ilaçtır.
• Toksinlerin vücuttan atılması için doğal bir çözümdür.

Kategori:
Sağlık

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..