Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Dünyaya bir yavru getirmek umudu ile çiftlerin heyecanlı bir ilişki yaşadıkları ve hamilelik süreci bekledikleri dönemlerde süreç kişiden kişiye göre değişmektedir. Hamilelik sürecinin başlaması ve belirtilerinin görünmesi bazı bayanlarda birkaç gün içerisinde görünür iken bay bayanlarda ise 3 aya kadar çıkabilmekte. Hamilelik belirtileri arasında gözlemlenebilecek en net belirtiler ise sık sık idrar çıkma, göğüs bölgelerinde elleriniz ile dokunduğunuzda yaşayacağınız hassasiyet ve ruh halinizdeki değişikliklerdir. En çok karşılaşılan hamilelik belirtileri bunlar olur iken bazı durumlarda bu belirtilerin hepsini de yaşasanız hamile olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Hamileliğin Erken Dönem Belirtileri Nelerdir ?
Hamilelik belirtileri arasında bir bayan olarak yaşayabileceğiniz en temel belirti düzenli olarak yaşadığınız adet dönemlerinin kesilmiş olmasıdır. Hamileliğin diğer belirtileri arasında;
• Mide bulantıları
• Ruh hali değişiklikleri
• Sık idrara çıkmak
• Göğüs hassasiyeti
• Yorgunluk
• Aşırı uyku
• Sinir ve stres
yer almaktadır.
Bu semptomlar bayanlarda cinsel ilişkinin ardından birkaç gün içerisinde görüneceği gibi yazımızın başında da belirttiğimiz gibi 3 aya kadar belirtileri göremeyebilirsiniz.

Hamilelik Döneminde Yaşanacak Değişiklikler

Adet Görmemek : Cinsel ilişki sonrasında bir süre geçtikten sonra adet döneminiz geçmiş ve adet görmemişseniz doğal bir şekilde hamile olduğunuzu düşünmeniz normaldir. Adet kanamalarının kesilmesi hamilelik belirtileri arasında en sık rastlanan belirti olur iken bazı durumlarda sadece bir adet dönemi gecikmesi de olabilir.

Sık Sık İdrara Çıkmak : Hamilelik belirtileri arasında %90 oranında en sık rastlanan belirtiler arasında sık sık idrara çıkmak görünmektedir. Bu bazı bölgelerde sadece bir dedikodu olarak bilinse de doğrudur ve kadınların böbreklerine gitmekte olan kanın %60 oranında artmasından kaynaklanmaktadır.

Mide Bulantısı : Gerek bütün gece mide bulantısı ve kusma yaşadıysanız gerekse de sabah uyandığınızda mideniz çok fazla bulanıyor ve kusma hissi geliyor ise hamile olma ihtimaliniz yüksek. Erken dönem hamilelik belirtilerinde mide bulantısı en temel belirtiler arasında yer almaktadır.

Kategori:
Sağlık

tarafından yorumlandı Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar

  • en büyük belirti adet görmemek, diğer belirtiler sizi yanıltabilir. Hamilelik sürecinde dikkatli ve uyanık olmak çok önemlidir

    feraye 2 Eylül 2015 12:17 Cevapla
  • hamilelikte mide bulantılarını geçirmek için limonlu su içiyorlar

    veli 2 Eylül 2015 12:19 Cevapla

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..