İğne Oyası Maydanoz Nasıl Yapılır?

  7 sene önce yazıldı. Yazar:

  İğne oyası maydanoz yapılışı – İğne oyasında maydanoz yapımını öğrenmeniz için sizlerle nasıl yapılacağını paylaşıyorum. Anlatacaklarımıı takip ederek sizde maydanoz yapabilirsiniz. Fakat dikkatli bir şekilde ayrıntıları kaçırmamaya çalışın.
  Aşağıda gördüğünüz ilk yuvarlak büyük olmamalı diğerlerinde de aynı şekilde elinizden geldiğince çok büyük yapmamaya çalışın.
  Burada aşağıya indirdiğimiz ipi çok bombeli yapmayın fazla bombe vermeden yapın. Tabii ki diğerlerini de bu yaptığınızla aynı boyutlarda yapın.
  İğne oyası maydanoz yapımı devam ediyor.
  Burada yapılan 3 taneli bir maydanoz oldu. Eğer daha büyük maydanozlar yapmak isterseniz pırpırların yani o yuvarlakların boyutlarını büyültmeyin bu mantıklı bir çözüm gibi gözükse de yaptığınız eserin şekli bozulur ve oya daha gevşek görünür, sıkı görüntüsünü yitirir. Eğer büyütmek isterseniz kat sayısını arttırabilirsiniz bu sayede herhangi bir gevşeme, bozulma görülmez.
  Bu hep aynıdır yani eğer siz boyutları büyütmek isterseniz birkaç katlı yapabilirsiniz fakat kesinlikle fırfırlarını fazla vermeyin ortaya çıkacak görüntü çok kötü olacaktır.İğne oyasıyla maydanoz yapımını tam olarak anlayabilmek için diğer örneklerde olduğu gibi sık sık pratik yapmalısınız.
  Aşağıda sizler için birkaç katlı maydanoz örnekleri verdim dilerseniz bunları uygulayarak daha büyük maydanozlara sahip olabilirsiniz.

  Video aşağıdadır:

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir