İğne Oyası Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  6 sene önce yazıldı. Yazar:

  İğne oyası yaparken dikkat edilmesi gereken bir çok önemli husus bulunmaktadır. İğne oyası modelleri yapımına merak salan bayanlar ve baylar için önemli tüyoları bu yazımızda sizlere aktaracağız.

  Geçimini yapmış olduğu iğne oyalarından sağlayan bayanlar olduğu gibi bu işi tamamen stres atma, hobi amaçlı yapan bayanlarda bulunmaktadır. İğne oyası yapımına yeni başlayan bayanlar öncelikle işin uzmanlarından veya modayeni.net gibi internet sitelerinden detaylıca bilgi edinmelidirler. Oldukça zahmetli olan iğne oyası modelleri yapımı öğrenildikten sonra oldukça eğlenceli bir hal alacaktır sizler için. İğne oyası yaparken öncelikle dikkat etmeniz gereken önemli şey kullanılan malzemelerdir. Kullanılan malzemelere baktığımızda bayanlar öncelikle kullanılan iğne ve ipliğin birbirleriyle uyumlu olması gerektiğine özen göstermelidirler. İğne ile iplik arasında uyumsuzluk olduğu takdirde bu da yapılan iğne oyası örneklerine olumsuz olarak yansıyacaktır. İğne oyası örneklerini yapmaya başlamadan önce çalışacağınız modelin çizimleri mutlaka elinizde olmalıdır. İğne oyası yaparken teknik çizimlerin hatasız doğru olması gerekmektedir. Çizimde ki herhangi bir hatadan dolayı yapılacak olan modelde hatalar oluşacaktır ve iğne oyası ile yapıldığı için hatalarınızı çözümlemek mümkün olmayacaktır. Bu yüzdendir ki mecburen iğne oyasında hatalı yapmış olduğunuz yeri kesmek zorunda kalırsınız ve aynı yeri tekrar yaparsınız. Onun için oldukça dikkat ve özen gösteren iğne oyası işlemleri sırasında başka herhangi bir şeyle ilgilenmemeniz ve tüm dikkatinizi örneğinize vermeniz gerekmektedir.

  Birbirinden güzel ve yeni iğne oyası modelleri örnekleri ile ilgili resimleri sizler için derledik, detaylı bir şekilde incelemek için üzerlerine tıklayabilirsiniz.

  İğne Oyası Modelleri Örnekler

  Kategori:
  İğne Oyası

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir