İğne Oyası Yazma Kenarı Modelleri 2015

  7 sene önce yazıldı. Yazar:

  İğne Oyası yazma modelleri ve örnekleri 2015 – Çok güzel süslemeleri ise harika görüntülere bürünen yazma modelleri bayanların en güzel aksesuarlarından oluyorlar. Yüz yıllardır. Kültürümüzü bir parçası olan yazmalar sürekli kendini güncelleyerek günümüze kadar gelmiştir. Çok eskilerde sade beyaz rengin tercih edildiği bu yemeniler günümüzde yüzlerce çeşit yemeni modelleri olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Yemeni modelleri ülkemizin her yöresinde farklı bir şekilde karşımıza çıkabilmektedir. Karadeniz’de yeşil tonların ve toprak renginin hakim olduğu yemeni modelleri, İç Anadolu da genelde buğday renginin hakim olduğu renklere, Akdeniz’de ise mavinin ağırlık kazandığı renkler şeklide olmuştur. Kültürümüzün en kaliteli örneklerini veren yemeni modelleri kadınlar için olmazsa olmaz bir giyim ürünü haline gelmiştir. Hele bir de o çeşit çeşit iğne oyası dantellerin de çok harika bir biçimde süslediklerini de düşünürsek ortaya bir şaheser çıkmaktadır. Yemeniler sadece kapalı bayanlara has giyim tarzı değildir. Yaslarda, temizlik yaparken, yemek yaparken de banların kullandığı çok güzel işlevleri yerine getiren bir üründür. İğne oyası yazma modellerini seçerken istediğiniz kıyafetinize uygun seçme imkanına da sahip olabilirsiniz.

  iğne oyası yazma kenarı 2015 - (1)

  iğne oyası yazma kenarı 2015 – (1)

  Kadınlar giyime çok önem verirler. Sıradanlaşmak istemezler. Bir giydiklerini bir daha giymek için uzun bir zamanın geçmesini beklerler. Modayı bu derece takip eden bayanların en güzel ve en sevilen giyim ürünlerinden biri de yemenilerdir. Eski Türk örf ve ananelerinin çok büyük örneklerinden birileri olan yemeni modelleri günümüzde de gittikçe yaygınlaşarak kadınlar için çok büyük bir alternatif olmaktadır. Yemenilerin çok fazla tercih edilmesinin en büyük nedeni son derece rahat bir kumaşın kullanılmış olmasıdır. Bu kumaş hiçbir şekilde kişiyi rahatsız etmez sanki kafanızda hiç bir şey yokmuş gibi hissedersiniz. Her renkten ve her desenden iğne oyası yazma modellerini görmek mümkün özellikle yaz günlerinde daha çok açık renklerin tercih edildiğini görüyoruz.

  iğne oyası yazma kenarı 2015 - (2)

  iğne oyası yazma kenarı 2015 – (2)

  iğne oyası yazma kenarı 2015 - (3)

  iğne oyası yazma kenarı 2015 – (3)

  iğne oyası yazma kenarı 2015 - (4)

  iğne oyası yazma kenarı 2015 – (4)

  iğne oyası yazma kenarı 2015 - (5)

  iğne oyası yazma kenarı 2015 – (5)

  iğne oyası yazma kenarı 2015 - (6)

  iğne oyası yazma kenarı 2015 – (6)

  iğne oyası yazma kenarı 2015 - (7)

  iğne oyası yazma kenarı 2015 – (7)

  iğne oyası yazma kenarı 2015 - (8)

  iğne oyası yazma kenarı 2015 – (8)

  iğne oyası yazma kenarı 2015 - (9)

  iğne oyası yazma kenarı 2015 – (9)

  iğne oyası yazma kenarı 2015 - (10)

  iğne oyası yazma kenarı 2015 – (10)

  iğne oyası yazma kenarı 2015 - (11)

  iğne oyası yazma kenarı 2015 – (11)

  iğne oyası yazma kenarı 2015 - (12)

  iğne oyası yazma kenarı 2015 – (12)

  Yemeniler aynı zamanda çok güzel bir aksesuar olarak da kullanılmaktadır. Yemeni modellerinde kullanılan iğne oyaları her çeşitte olmaktadır. Örneğin ağaçlı, çilekli, üzümlü, papatyalı, yapraklı, göz şekli, ayrıca kurdele ve boncuğun beraber kullanılarak yapıldığı böğürtlen tasarımı da bu yıl son derece ilgi çeken iğne oyası yazma modelleridir.

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir