İğne Oyası Zürafa Nasıl Yapılır?

  7 sene önce yazıldı. Yazar:

  Zürafa yapmak için ilk olarak ipimizi iğneye geçiriyoruz. Tavsiyem ipi fazla uzun tutmayın yoksa elinize çok fazla dolaşır ve sizi rahatsız eder.
  İpi iğne oyasına başlayacağımız yere koyuyoruz ve bir parmağımızla (tercihen sol elin baş parmağı) ipimizi iğne tutuyoruz aksi taktir de ip kayabilir. Aslında iğne oyası Zürafa yaparken işin en başı ipliği takma aşaması.
  İğnemizi ipin altından sokup karşıdan çıkarıyoruz. İğnenin üzerine ipi 2 tur döndürerek doluyoruz.
  Daha sonra iğneyi yukarı çekerek düğümü oluşturacağız fakat dikkat edin çekerken de kumaştan tutun yoksa son yaptığınız düğümde delik oluşabilir. İğne Oyasıyla zürafa yapımına alıştıkça pratik kazanacaksınız.
  Evet iğnemizi ipin altından karşıya geçirdik burada en önemli ayrıntılardan biri aralarda bırakılacak mesafedir. Aralarda bıraktığınız boşluklar birbirleriyle hemen hemen aynı olmalıdır.
  İğnenin alt kısmından sarkan ipi sağdan sola doğru iki kere iğneye doluyoruz. Burada işlemi sağdan sola doğru yapmak önemli tersini yaparsanız zürafa bozulacaktır.
  Şimdi iğneyi yukarı doğru çekiyoruz ve bu esnada zürafamızın genişliğini ayarlıyoruz.
  İpi ne kadar bol bırakırsanız zürafanız o kadar geniş olacaktır. Son olarak fotoğraftaki gördüğünüz gibi sol elimizle düğümü tutuyoruz sağ elle iğnemizi yukarı çekiyoruz, burada sertçe çekin ki sağlam bir düğüm atmış olun. Sol elle düğümden tutmamızın sebebiyse hem attığımız düğümün düzgün olmasını sağlamak hem de kumaşımızın delinmesini engellemek.
  Evet arkadaşlar İğne Oyası Zürafa yapımını sizlere anlattım. Umarım faydalı bir yazı olmuştur.
  ModaYeni.net iğne Oyası kategorisinde iğne oyası havlu kenarları, yazma kenarları, boncuk oyaları, ara uç dantelleri, yeni iğne oyası modelleri, örnekleri ve anlatımlı iğne oyaları yer alıyor.

  İğne Oyası Zürafa Modelleri Örnekleri

  İğne Oyası Zürafa Yapımı Videosu

  iğne oyası zürafa

  iğne oyası zürafa

  tarafından yorumlandı İğne Oyası Zürafa Nasıl Yapılır?

   Cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir