İğne Oyasında Artırma Nasıl Yapılır?

  7 sene önce yazıldı. Yazar:

  Merhaba arkadaşlar eğer internet üzerinden çeşitli iğne oyası örneklerine bakıyorsanız, anlatımlar okuyorsanız veya anlatım videoları izliyorsanız İğne oyasında “arttırma” terimini mutlaka duymuşsunudur. Ben size bunu anlatacağım.
  Burada vereceğim örnekte maalesef ip biraz fazla serbest bırakılmış. Sizler yaparken burada verilen örnekten daha çok ipi gerin ki daha iyi bir sonuç alın.
  İğne Oyasında Artırma da ki teknik şu, iki kenarda da bitiş ile başlangıca 2 kere batacaksınız. Sadece bu aslında çok basit bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Şimdi ben sihirli halkayı yapacağım ardından da beş zürafa yapıyorum. Artık anlatıma geçelim.

   

  iğne oyası artırma- (1)

  iğne oyası artırma- (1)

  Gördüğünüz gibi 5 tane zürafa yaptım ve ardından da ipi başa aldım. Siz de ipi başa getirin ve aynı yere batarak sayıyı 1 arttırın.
  Son olarak bitişte de aynı yere 2 kere batarak 1 zürafa daha oluşturuyoruz. Ve arttırma işlemi bu kadar. Biraz pratik yaparak arttırma yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.İğne oyasında arttırma önemli bir konu eğer iğne oyasıyla ilgileniyorsanız mutlaka bu yöntemi öğrenmelisiniz.

   Videoyu takip edin:

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir