Kabızlığa Doğal Çözümler

4 sene önce yazıldı. Yazar:

Hepimizin belki de hayatında bir dönem yaşadığı sorunlar arasında yer alan kabızlık, çözüm üretilmediği zaman ciddi derece de ağrılı ve sancılı bir dönemi beraberinde getirmektedir. Kabızlık için hem halk arasında kulaktan kulağa yayılan ilaçlar hem de doktorlar tarafından önerilen ilaçlar bulunur iken sürekli olarak bu ilaçları kullanmak özellikle bağırsaklarda kalıcı problemler oluşmasına neden olur. Kabızlık sizi de oldukça rahatsız ediyor ve ilaç kullanmadan kabızlıktan kurtulmak istiyorsanız doğal çözümler ile bunu başarabilirsiniz.

Kabızlık Neden Olur ?
Kabızlık için sizlere doğal çözümler önermeden önce kabızlığında nedenlerinden kısaca bahsetmek istiyoruz. Her gün düzenli olarak tükettiğimiz gıdalar bize iki farklı lif türünü sağlamaktadır. Bunlar tüketilen ve tüketilmeyen olarak bilinmektedir. Vücuda giren ve ayrılamayan lifler sert bir dışkı haline gelecek ve kabızlık sorununa yol açacaktır. Eğer almış olduğunuz lifler vücut içerisinde çözünür ise dışkı yumuşayacak ve daha rahat vücuttan dışarı çıkacaktır.

Kabızlık için Doğal Çözümler
Bitkiler, sebzeler ve daha fazlası ile aktar merkezlerinden alacağınız birkaç küçük malzeme ile kabızlığa doğal bir şekilde son verebilirsiniz.
Keten Tohumu : Laksatifler, insan vücudundaki bağırsakları yumuşatmak için en etkili bitkiler arasında yer almaktadır. Keten tohumu içerisinde doğal olarak laksatif bulunduran keten tohumu çok kısa süre içerisinde etkisini gösterdiği için etkili ve doğal bir çözümdür.
Yeşil Yapraklı Sebzeler : Bağırsakların daha hızlı ve daha düzenli çalışmasını sağlamak için bol bol selüloz almak gerekmektedir. Selüloz değeri açısından en zengin sebzeler ise Ispank ve lahana gibi yeşil yapraklı sebzelerdir. Bu sebzeleri özellikle çiğ olarak tükettiğinizde bağırsakların daha hızlı çalışması ve yumuşaması sağlanır.
Erik Suyu : Kabızlık giderici en doğal içeceklerin başında erik suyu yer almaktadır. İçerisinde bol miktarda vitamin ve mineral bulundurmakta olan erik suyu doğal olarak sadece birkaç saat içerisinde etkisini göstererek kabızlığınızı giderecektir. Eğer erik suyu içemiyor iseniz erik veya kuru erik yiyerek kabızlığa son verebilirsiniz.
Kabızlığınız tüm doğal yöntemleri denemenize rağmen geçmiyor ise bağırsaklarınızın tedavisi ve öneriler için doktorunuza başvurmalısınız.

Kategori:
Sağlık

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..