Kavunun Bayanlar için Faydaları

4 sene önce yazıldı. Yazar:

Bayanların sıcak yaz günlerinde her gün en az bir dilim tüketmesi gereken kavun oldukça fazla faydası ile dikkat çekmektedir. A vitamini, C vitamini ve yüksek lif değerlerine sahip olan kavun bayanlar için sayısız faydaya sahip iken özellikle dikkat çeken faydaları cilt ve saç sağlığınadır. Sıcak havalarda hem ferahlamak hem de daha güzel ve sağlıklı olmak için tercih edebileceğiniz kavunun faydalarını tek tek sizlere aktaralım.

Kavunun Faydaları Nelerdir ?

A ve C vitamini, yüksek lif değeri ve serinletici tadı ile her bayanın sevdiği kavunun en önemli faydaları arasında sarı nokta hastalığı, astım, bağışıklık sistemi, tansiyon, kanser ve stres yer almaktadır. Hemen detaylı olarak kavunun faydalarını inceleyelim.

Sarı Nokta Hastalığına Kavun
İçerisinde bol miktarda doğal olarak zeaksantin antioksidanına sahip olan kavun bu özelliği ile bayanlarda yaşa bağlı olarak görünen sarı nokta hastalığına çözüm üretmektedir. Gözlerde görünmekte olan sarı nokta hastalığına içerisindeki antioksidanlar ile mavi ışıkları filtreleyerek engel olan kavun aynı zamanda sarı nokta hastalığı ile birlikte doğabilecek diğer hastalıkları da önlemektedir.

Astım
Bayanları en çok rahatsız eden rahatsızlıklardan biri de astımdır. Özellikle bol bol ev temizliği yapan bayanlar astım hastalığından rahatsızlık duymakta. C vitamini astımı koruyan en önemli meyveler arasında yer alır iken bol bol kavun tüketmeniz astım rahatsızlığınızı önler ve astım hastalığına yakalanma riskini azaltır.

Bağışıklık Sistemi
Beyaz kan hüreleri bağışıklık sistemi için oldukça önemlidir. Kavun içerisinde yer almakta olan C vitamini de beyaz kan hücrelerinin daha hızlı hareke geçmesini sağlar ve bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Kavunda yer almakta olan C vitamini aynı zamanda vücudunuzdaki diğer bakteriler ile de savaşmmakta.

Tansiyon
Sadece A ve C vitamini ile değil aynı zamanda içerisinde yer alan mineral, potasyum ve lif değerleri ile tansiyon rahatsızlıklarına da kavun iyi gelmektedir. Tüm bu mineral, lifler ve kolin kalp rahatsızlıklarını tetikleyen hücreleri engelleyerek daha sağlıklı bir yaşantı sunmasını sağlar. Hipertansiyon rahatsızlığı olanlar yaz aylarında özellikle sıcaklardan korunmak ve etkilenmemek için bol bol kavun tüketmeli.

Kategori:
Sağlık

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..