Kız Bebek Yeleği Anlatımlı Yapılışı (Yakadan Başlamalı Yandan Düğmeli)

  2 sene önce yazıldı. Yazar:

  Kız Bebek Yeleği Anlatımlı Yapılışı (Yakadan Başlamalı Yandan Düğmeli) yazımız ile örgü modellerinize değişik bir örnek daha katabilirsiniz. El işi örgü modellerinin vazgeçilmez güzel örneklerini modayeni.net sitesinde sizler için bir araya getiriyoruz.

  Fotoğraflı anlatımıyla Kız Bebek Yeleği Anlatımlı Yapılışı (Yakadan Başlamalı Yandan Düğmeli) sizlerle.

  Kız Bebek Yeleği Anlatımlı Yapılışı (Yakadan Başlamalı Yandan Düğmeli)

  Yakadan 91 ilmek başlanır. 4 sıra haroşa ör.Yaka kurulumu: 6 düz( ön bantlar için) şiş üzerine iplik dola(ajur), 3 düz, 1 ters, 3 düz, 1 ters, 3 düz, 1 ters, 3 düz, 1 ters, 3 düz, şiş başını dolayın 1 düz başını dolayın 1 düz 1 ters.

  3 düz 1 ters 3 düz 1 ters 3 düz 1 ters 1 düz şiş başını dolayın bir düz şiş başını dolayın 26 düz şiş başını dolayın 1 düz örün bir dolayın 1 düz 1 ters 3 düz 1 ters 3 düz 1 ters 3 düz 1 ters 2 düz baışını dolayın 6 ön bant için şiş başını dolayın.

  Her düz örgüde bir düzün yanlarından 1 artırın 1 düz örün 1 artırın 3 düz olanları da 5 sırada 3 düzü kapatıp yanlarından birer ilmek artırılır. Bu işlem 5 defa tekrarlandıktan sonra kollar ayrılır.

  Kollar 44 ilmek, ön 53 ilmek arka, 60 ilmek diğer ön 6. kenar bantı beden 12 cm olduktan sonra 3 ilmek kapatılır. 1 artırılır 1 ters 1 artırılır 3 ilmek kapatılır. Bu işlem 3 defa yapıldıktan sonra 3 haroşa ile kapatılır

  Modayeni.net de bir çok örgü modellerine ait anlatımlı yapılışlarının yanı sıra oya örnekleri ve el işi iğne oyalarının en güzel örneklerinede ulaşabilirsiniz.

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Modayeni
  Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..