Kız Çocukları İçin Makyaj Oyunları

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Çocuklar, oyun ile büyümektedir. Oyun, çocukların tüm gününü geçirmesini sağlayan en önemli eğlence kaynağı olmaktadır. Gün boyu oradan oraya koşturarak zaman nasıl geçtiğini anlamamaktadırlar. Öyle ki; anne babalar çocuklarına ceza vereceklerinde oyunu koz olarak kullanmaktadır.
Son yıllarda çocukların televizyon ve elektronik cihazlar üzerindeki oyunlara merak sarması, teknolojinin ilerlemesi ile birlikte her yaştan kişilerin internete yönelmesi ile eylemlerin gerçekleştiği alan yön değiştirmiş bulunmaktadır. Tablet, bilgisayar veya akıllı telefonlar ile çocuklar gün boyu oyun oynamaktan sıkılmamaktadır.
Kız ve erkek çocukları, doğası itibari ile farklı oyunlardan zevk almaktadır. Erkek çocukları için araba yarışları, dövüş oyunları cazip gelirken; kız çocukları, bebek oyunları, makyaj oyunları, giysi giydirme, yemek oyunları, kuaför oyunları, dekorasyon oyunları gibi toplumsal olarak da yerleşmiş olan kadınların doğasına hitap eden alanlara eğilimli oldukları görülmektedir.
Bu oyunlar arasında kız çocukları için makyaj oyunları oldukça eğlenceli ve gerek makyaj konusunda olsun gerekse renk uyumu ile bakımı bir arada dengeleme becerisi olsun, kız çocuklarının hayata hazırlanmasına olanak tanımaktadır.
Kız çocukları için makyaj oyunları konusu itibari ile Barbie’nin makyajını gerçekleştirmektedir. Makyajı gerçekleştirirken normal şartlarda yapılması gerekenleri tek tek sıraya koyarak özenle yapılmasına imkân vermekte ve çocuklar daha görsel ve bakımlı olma adına eğitimli olmaktadır.
Barbie’nin makyajına başlamadan önce, cildine bakım yapılması gerektiğini, bakım yaptıktan sonra nemlendirici bir krem sürülmesi gerektiği gibi makyajın püf noktalarını öğrenmektedir. Makyajın güzellik ve bakım adına gerekli olduğunu; ancak cilt bakımının ihmal edilmemesini ve dolayısı ile cildin zarar görmemesi için gerekli bakımların yapılması gerektiğine kadar öğrenmektedir.
Makyaj oyunları da diğer oyunlar gibi kadınların ilgi alanlarından birine hitap etmektedir. Hele ki çocuklar açısından oldukça eğlenceli öğretici bir oyun olarak çok beğenilmektedir. Rengârenk makyajlar ile görsel estetiğini konuşturmanın ve kız çocuklarının renklerin uyumu ve tonlaması konusundaki becerilerinin ölçülmesine ve bu becerilerin geliştirilmesine olanak sağlamaktadır.
Mouse ile kolayca makyaj için istenilen tuşlara basılması ve harikulade makyajın tamamlanmasının ardından seçilen elbisenin giydirilerek Barbie’nin hazırlığı tamamlanmaktadır.

Kategori:
Moda

tarafından yorumlandı Kız Çocukları İçin Makyaj Oyunları

  • Kız çocukları için en şık tişörtler ‘da! ╰▶

    Nyctophilia 17 Temmuz 2015 13:25 Cevapla
  • Anneler kız çocukları bayramda temizlik yapmak için doğurmuyosa bende bişey bilmiyorum

    NİHAL CAN 17 Temmuz 2015 13:25 Cevapla

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..