Kruvaze Yelek Yapılışı

  6 sene önce yazıldı. Yazar:

  Kruvaze Yelek Yapılışı yazımız ile örgü modellerinize değişik bir örnek daha katabilirsiniz. El işi örgü modellerinin vazgeçilmez güzel örneklerini modayeni.net sitesinde sizler için bir araya getiriyoruz.

  Fotoğraflı anlatımıyla Kruvaze Yelek Yapımı sizlerle.

  Kruvaze Yelek Yapılışı

  100 gr. himalaya everyday bebe yünü
  3,5 numara şiş
  65 ilmek başlanır. 2 diş haroşa örülür. Daha sonra 31 ilmek düz, 3 ilmek kes, 24 düz, 7 ilmek haroşa ör. 15 defa ortada kesme yapılıyor. Kesmeler bittikten sonra 6 sıra haroşa haricinde düz örülür. Kolaltından 16 haroşa, 6 diş olana kadar örülür. Yine kol altına geldiğinde 10 ilmek kes, 6 diş haroşa, düzleri düz, haroşaları haroşa olarak çık.

  2 ön bu şekilde örüldükten sonra, 2 önün ortasında 10 ilmek atılarak yaka yeri konulur. Boyun kısmında 3 diş haroşa örülür, düz örgüye geçilir. Sadece kol kenarları haroşa olur. Yine kolaltından 6 diş haroşa örülüp, düz örgüye geçilir. Yan kenar, ön kadar olduğunda, 2 diş haroşa ile bitirilir. Yanlar dikilir, organze fıfır önlerine dikilip süslenir.

  Erkek çocuklarda, fırfır değilde sadece arma dikilir.

  Modayeni.net de bir çok örgü modellerine ait anlatımlı yapılışlarının yanı sıra oya örnekleri ve el işi iğne oyalarının en güzel örneklerinede ulaşabilirsiniz.

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir