Limonlu Suyun Mucizevi Faydaları

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Bayanlar için güzel bir vücuda sahip olmak, sağlıklı bir ömür geçirmek ve gün içerisinde mutlu hissetmek en önemli noktalar arasında yer almaktadır. Bizde bu yazımızda sizlere limonlu suyun mide sorunlarından tutun da bağışıklık sistemini güçlendirmesine, kilo verdirmesine ve diğer pek çok mucizevi faydalarından bahsetmek istiyoruz.

1- Kahve Yerine Limonlu Su İçin
Gün içerisinde daha dinç hissetmek ve uykunuzun daha çabuk açılması için her sabah kahve içiyorsanız bu alışkanlığınızdan hemen vazgeçmelisiniz. Kahvenin vücuda ve cilde pek çok hastalığı bulunur iken her sabah kahve yerine bir bardak ılık limonlu su içmeniz gün ortasında üzerinize çeken ağırlığı alacak ve kafein bağımlılığınızı da azaltacaktır.
2- Zayıflamak için Limonlu Su
Mide asidi, kilo sorunu yaşayanların en büyük sorunudur. Mide asidinin yüksek olması sizi istemsiz olarak sürekli yemek yemeye itmekte ve kilo almanızı sağlamakta. Ancak düzenli olarak limonlu su içtiğiniz zaman mide asitlilik oranını düzenlemekte ve mideyi bastırarak kısa süre içerisinde kilo vermenizi sağlamaktadır.
3- Daha Dinç ve Dinamik Birgün İçin Limonlu Su
İnsanların ve özellikle de bayanların sinir sistemi üzerinde limonlu suyun sinir sistemi üzerinde sakinleştirici bir etkisi bulunmaktadır. Bir bardak ılık limonlu su içtiğinizde gün içerisinde stres ve baş ağrısından uzak, sakin olabilir ve depresyon sorunlarınıza son verebilirsiniz.
4- Mide Yanmaları için Limonlu Su
Mide ağrısı bayanların en büyük sıkıntıları arasında yer almaktadır. Limonlu su özellikle her yemekten sonra tüketildiğinde midede meydana gelen yanmaları ve şişkinlik gibi rahatsızlıkları gidermektedir. Yemekten sonra içebileceğiniz gibi güne bir bardak limonlu su içerek başlamanız durumunda rahat bir gün geçirebilirsiniz.
5- Stres ile Mücadele için Limonlu Su
Gün içerisinde özellikle çalışan bayanların en büyük sorunu strestir. Bağışıklık sisteminin zayıflamasına neden olan stres ile mücadele etmek için C vitamini bulunduran gıdaları tüketmelisiniz. C vitamini açısından mükemmel bir kaynak olan limonu tüketerek stres sorununu ortadan kaldırabilir, daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olabilirsiniz.

Kategori:
Sağlık

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..