Maden Suyunun Faydaları

4 sene önce yazıldı. Yazar:

Bayanlar için genellikle yemeklerin ardından rahatlamak için tüketilen maden suyunun aslında pek çok faydasının olduğunu biliyor muydunuz? Sizler için bir araştırma yaparak maden suyunun zayıflamadan, vücuttaki zararlı ödemlerin atılmasına kadar pek çok mucizevi faydasından bahsetmek istiyoruz.
Maden suyunun faydalarını aktarmadan önce maden suyu ile soda kavramını bilmelisiniz. Doğal yer altı kaynakları sayesinde üretilen maden suyu tamamen mineral içerdiği için faydalı olur iken soda ise gazlı bir içecektir genellikle büyük fabrikalarda çeşitli karışımlar ile hazırlanmaktadır. Fabrika üretimi sodalar kilo almanızı sağlar iken doğal mineral kaynağı olan maden suyu ise kilo vermenize yardımcı olur.

Yağ Yakımını Hızlandırmak için Maden Suyu
Yer altı kaynaklarından çıkartılmakta olan maden suyu içerisinde yer almakta olan kalsiyum ve mineraller ile vücuttaki kötü yağ hücrelerinin hızlı bir şekilde küçülmesine ve yağ yakmak için vücutta var olmakta olan metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlamaktadır.
Ödem ve Toksinlerin Atılması için Maden Suyu
Bayan vücutlarında yer almakta olan ödem ve toksinler pek çok sağlık sorununun temelini oluşturmaktadır. Bu bağlamda doğal mineral içeren maden suyu ödem ve toksinlerin vücuttan atılmasını ve özellikle de karaciğerin rahatlamasını sağlar.
Kabızlık Gidermek için Maden Suyu
Ülkemizde maden suyunun en temel görevi olan bilinen gaz, kabızlık ve şişkinlik için birebirdir. Mineraller sayesinde sindirim sisteminin daha düzenli ve hızlı çalışmasını sağlayacak olan maden suyu var olan kabızlık sorununuzu da ortadan kaldıracaktır.
Adet Sancılarını Azaltmak için Maden Suyu
Maden suyunun mucizevi faydaları arasında bayanları en çok ilgilendiren madde kuşkusuz ki adet sancılarını gidermesidir. Zengin mineral, magnezyum ve potasyuma sahip olan maden suyu bayanların her ay düzenli olarak gerçekleştirdikleri adet sancıları ve rahim içi kasılmalarında rahatlamalarını sağlamakta. Adet döneminde canınızın tatlı çekmesine rağmen kilo problemi yaşamamak için kendinizi tutmak istiyorsanız maden suyu tatlı isteğinizi de ortadan kaldıracaktır.
Maden suyunun yukarıdaki faydaları ile birlikte diğer özellikleri ise troid bezlerini düzenlemesi ve tok tutucu özelliğe sahip olmasıdır.

Kategori:
Sağlık

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..