Migren Nedir, Migrene Ne İyi Gelir

4 sene önce yazıldı. Yazar:

Migren rahatsızlığınız var ise bu hastalığında hayatınıza ne kadar olumsuz etkileri olduğunu ve keyfinizi kaçırdığını sizden iyi bilecek bir kişi bulunmuyor. Hayatınızı olumsuz etkileyen migren rahatsızlığının tek tek bu yanlarını sizlere aktarmak yerine migrenin neden olduğunu ve migrene neyin iyi geleceğini sizlere aktarmak istiyoruz.

Migren Neden Meydana Gelir?
Günümüzde milyonlarca kişinin en çok karşılaştığı rahatsızlıklar arasında yer alan migren hakkında bilinen ve açıklanan en net öngörü bu rahatsızlığın kalıtımsal olduğudur. Kalıtımsal rahatsızlıklar, ailenizde herhangi birinde bu rahatsızlığın olması ve akabinde sizinde bu rahatsızlık ile karşı karşıya kalmanızdır. Migren rahatsızlığı hakkında bilinen en net gerçeklerden biri de bu rahatsızlığın bayanlarda görünme oranının erkeklerde görünme oranına göre 3 kat fazla olmasıdır. Migreni tetikleyen şeyler arasında ise özellikle ağır depresyon, stres, yoğun çalışma hayatı yer alıyor.
Migren Belirtileri Nelerdir?
Migren rahatsızlığınız ortaya çıktığında en net belirtileri baş ağrısı, garip ışık huzmelerin görünmesi, ışık patlamalarının görünmesi ve vızıltı gibi tuhaf seslerin duyulmasıdır.
Migren Nasıl Tedavi Edilir ?
Migreni tedavi etmek için en temel yol migren rahatsızlığını tetikleyen unsurlardan uzak durmak ve haftada en az 2 kez kriz yaşayanlar için çeşitli ilaçlar kullanılmasıdır.
Migrene Ne İyi Gelir ?
Bayanların hayatlarını olumsuz etkileyen ve çoğu zaman çekilmez bir duruma sokan migren rahatsızlığına en iyi gelen şey egzersiz yapmaktadır. Yapılan araştırma ve anketlerde migren hastalığına sahip olan bayanların gün içerisinde 15 ile 25 dakika arasında egzersiz yapmaları migrenin hafif krizler halinde olmasını ve etkisinin azaldığı yönünde.
Migrene ne iyi gelir sorusuna diğer bir yanıt ise uykudur. Eğer migren kriziniz geldiğinde bu kriz çok çok ağır değil ise uyuyarak etkilerini azaltabilirsiniz. Migrene iyi gelen şeyler arasında son yıllarda uzmanların üzerinde çalıştıkları nokta ise meditasyon. Migren krizi sırasında farklı bir obje, nesne veya işe odaklanmanız durumunda migren krizini daha hafif atlatmanız mümkün.

Kategori:
Sağlık

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..