Mutfak Dolabı Modelleri

  3 sene önce yazıldı. Yazar:

  Eskisi gibi mutfağa göre özel mutfak yapılmıyor artık. Hazır mutfak tasarımları ile bilgisayar programları aracılığıyla sizlere mutfağınız modellerin nasıl duracağı gösteriliyor. Sizde istediğiniz modeli beğenip karar veriyorsunuz. Çekmeceler, kapaklar her şeyi seçebiliyorsunuz bu programlar aracılığıyla. Durum böyle olunca hazır mutfak modelleri çok cazip oluyor.

  Bizde sizler için bazı büyük markaların hazır mutfak tasarımlarını sunmak için araştırma yaptık. Gerçekten her yıl olduğu gibi sade, güzel ve kullanışlı modeller mevcut. Her bütçeye uygun modelleri bulmakta zor değil. Fakat kalite dediğimiz mdf ve sunta farkını kabullenmek gerekli.

  Koç Taş Mutfak Dolapları

  Bakın kadindamoda.com sitesinde koçtaş için neler yazılmış.

  Koçtaş çok başarılı mutfak dolapları üretiyor. En azından Türkiye standartlarında bir kalitesi var ve istekleri karşılıyor. İkea firmasına göre malzeme ve işçilik çok daha iyi. Ben biraz şaşırdım şahsen bu fiyatlara bu kalitede mutfak dolapları da gayet başarılı. Kaynak

  Aslında bizde bu sözlere inanıyoruz. Koç Taş artık Türkiye’nin bir markası ve diğer firmalara göre birkaç adım önde. Hem ülkemizin yapısını ve zevklerini bildiği için ona göre ürünleri bulunuyor.

  İkea Mutfak Dolapları

  İkea bir dünya markası olmasına rağmen bazı dezavantajları var. Bizim kültürümüzden kaynaklanan farklılıkları hala fark edebilmiş değil. Bundan dolayı kendini riske atmıyor ve beyaz krem rengi modeller dışına çıkmıyor.

  Sitesinde ürünlerin altında ayarlanabilir ayaklar bile yere göğe sığdırılmamış fakat bunu yapmayan sokak arası marangoz bile kalmadı artık. Bu sizin açınızdan değil zaten kurulum açısından gerek bir olaydır. Yine de bunlara rağmen ikea mutfak dolapları tercih edilebilir.

  MDF ve Sunta Kalite Farkı

  Eğer mutfak dolabı seçecekseniz bu konuya çok dikkat edin. Çünkü MDF çok ufak toz halindeki talaşların sıkıştırılarak plakalar haline getirilmesi ile elde ediliyor. Sunta ise daha iri kıyım talaşlar ile yapılıyor. Fakat su ile temas eden sunta ve mdf farklı sonuçlar verir. MDF çok çabuk şişmez ve daha az hasar alır. Ama sunta su ile temasında parçalanmaya başlar.

  Mutfak dolaplarının kapaklarının kesinlikle mdf ile üretilmesi önerilir. Tezgahtan akan su kapaklar ile hemen temas eder. Bundan dolayı kapakların cumba ve mdf ile üretilmesi gerekmektedir.

  Alıntılar : https://www.kadindamoda.com/mutfak-dolabi-modelleri-ve-fiyatlari-2018-2019/

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir