Nikah Elbisesi Seçimi

4 sene önce yazıldı. Yazar:

Düğün sezonuna girilmişken bazı çiftler düğün ve nikahı ayrı ayrı yaparken bazıları ise sadece nikah yaparak dostlarıyla özel kokteyller yapmaktadır. Eğer tercihiniz ikinciden yani sadece nikah yapmaktan yana ise nikah elbisesi seçimi konusunda oldukça hassas davranmalısınız.

Nikah elbisesi seçiminde zorlanan kızların en büyük sorunu, seçecekleri kıyafetin ne çok şık ne de çok sade olmasını istemelerinden kaynaklanmaktadır. Tüm dostlarınızın ve akrabalarınızın yer aldığı bu özel günde nikah elbiseniz şıklığıyla tüm dikkatleri üzerine çekmelidir. Nikah elbiseleri seçiminde kızlar sade modellerden ziyade şık ve gösterişli modellere yönelmektedir.
Nikah elbisesini seçtikten sonra bir diğer önemli hususta renktir. Nikah elbisesi rengi olarak bayanlar beyaz ve pembenin açık tonlarını sıkça tercih etmektedir. Uzun nikah elbisesi tercih etmemiz sizin oldukça faydanıza olacaktır, bu sayede rahatça hareket edebilir aynı zamanda nikahtan sonra gezme işleminize elbisenizi değiştirmeden devam edebilirsiniz. Çok tercih edilmese de bazı hanım kızlarımız nikah elbiselerinde duvak ta kullanmaktadırlar. Fakat duvak kullanmak istemeyenler için alternatif olarak taçlı küçük çiçekleri kullanabilirsiniz. Bu ve benzeri aksesuarlar nikah günü sizlere ayrı bir hava katarak şık görünmenizi sağlayacaktır. Gelinlik modelleri seçiminde nasıl zorlanıyorsa adaylarımız nikah elbise modelleri seçiminde de aynı şekilde zorlanmaktadırlar.

Nikah elbisesinde yapılan tercihten sonra duvaktan da bahsettik ve sıra geldi ayakkabı seçimine. Nikah elbesi altına seçilecek olan ayakkabının seçiminde dikkatli davranılması gerekmektedir. Ayakkabı ve elbise birbirleriyle uyumlu olmalıdır. Bunun için gelin adayları nikahtan sonra gezmeyecekler ise topuklu nikah ayakkabı modellerini tercih etmektedirler.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..