Öksürüğe Ne İyi Gelir

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Yaz veya kış ayları fark etmeksizin milyonlarca bayan gün içerisinde öksürük sorunu yaşamakta. Öksürük temel olarak dış etkenlerden gelen ve solunum yollarını tahriş eden maddelere karşı vücudunuzun vermiş olduğu bir tepkidir. Sinirlerin beyne sinyal göndermesi ile beynini öksürük olarak tepki vermesine neden olan maddelerin geçici olduğu bilinmektedir. Ancak bazı nedenlerden dolayı 1 hafta boyunca sürekli olarak öksürük sorunu yaşıyorsanız veya öksürük sırasında ağzınızdan kan geliyor ise hızlı bir şekilde doktor tedavisine başvurmalısınız.

Öksürük İçin Evde Çözüm Önerileri

Özellikle çevre faktörleri nedeni ile öksürük sorunu yaşıyorsanız evinizde doğal olarak hazırlayıp tüketeceğiniz besinler ile hızlı ve etkili çözümler üretebilirsiniz. Öksürüğü azaltmak ve boğaz ağrılarını hafifletmek için ilaç kullanmak istemeyenler için yüzyıllardır kullanılan bu uygulamaları hemen sizlere tanıtalım.

Bal

Öksürük ve boğaz ağrıları için en çok bilinen ve kullanılan besin kuşkusuz ki baldır. Doğal bir vitamin kaynağı olan ve her hastalığa nerede ise iyi gelen bal, limon ile karıştırılarak tüketildiğinde hem öksürüğe son veriyor hem de boğaz ağrılarınızdan kurtuluyorsunuz. Öksürüğünüzü dindirmek için büyük bir su bardağı içerisine ılık bir su koyuyor ve içerisine yarım limon sıkıp bir yemek kaşığı da bal ilave ettikten sonra yavaş yavaş içiyoruz.

Kekik Çayı

Üst solunum yolu hastalıkları başta olmak üzere öksürüğe de oldukça iyi gelen kekik çayı evinizde uygulayarak kısa süre içerisinde öksürükten kurtulmanız için etkilidir. Kekik çayının en önemli özelliklerinden biri de öksürüğü geçirmesi değil öksürük sırasında kaslarda meydana gelen aşırı kasılmalar sonucu sertleşen damarların yumuşamasını sağlar.

Zencefil Çayı

C vitamini olarak oldukça güçlü olan zencefil çay olarak kullanıldığında öksürüğe oldukça iyi gelmekte. Öksürük sırasında hazırlayacağınız bir bardak büyük su bardağı içerisine 3-4 adet ince olarak dilimlenmiş zencefili katıp kaynatıyoruz ve soğuduktan sonra içiyoruz.

Limon

Limonlu su her derde deva. Gün içerisinde öksürük yaşadığınız anda ılık bir bardak su ile bir limonu sıkıp içtiğinizde kısa süre içerisinde öksürükten kurtulacak ve mikroplardan da kurtulacaksınız.

Kategori:
Sağlık

tarafından yorumlandı Öksürüğe Ne İyi Gelir

  • önerileriniz için teşekkürler. Bal ve zencefil karışımını öksürük tedavisinde kullanıyorum

    feraye 2 Eylül 2015 12:12 Cevapla

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..