Örgü Aurora Hırka Yapılışı

  5 sene önce yazıldı. Yazar:

  Örgü Aurora Hırka Yapılışı yazımız ile örgü modellerinize değişik bir örnek daha katabilirsiniz. El işi örgü modellerinin vazgeçilmez güzel örneklerini modayeni.net sitesinde sizler için bir araya getiriyoruz.

  Fotoğraflı anlatımıyla Örgü Aurora Hırka Yapılışı sizlerle.

  Örgü Aurora Hırka Yapılışı

  Orta kalın ip(10 cm= 22 ilmek)kullanılmış, ARKA=3,5 mm şişle 107 ilmek başlanmış.

  2 sıra haraşo ör, 4 mm şişe geçip 10 sıra düz ör, 13 ilmek ör 3lü kesme (1.ilmeği örmeden al, 2 ve 3 ilmeği beraber ör ve 1.ilmeğin içinden geçir.) yap, 23 ilmek ör, kesmeyi tekrar et, 23 ilmek ör 3 ilmeği beraber ör, 23 ilmek ör, 3 ilmeği beraber kes, 13 ilmek ör.İlmek sayısı=99.5 sıra düz ör, kesmeleri tekrar et. 5 sıra arayla toplam 4 kez kesme olacak. ilmek sayısı=75. Boyu 16 cm olacak. Üst parçayı 99 ilmek başla.Lastikten sonra 4 sıra düz örüp alttaki parça gibi kesmeleri yap boyu 8 cm olacak. Daha sonra 3 şişle 2 parçayı birleştir. 21 cm oluncaya kadar düz örüp kolu kes. Önü 52 ilmek başlamış ama bana sorarsanız tek parça olarak örün, dikişli güzel olmaz, fırfırların tüm güzelliği kaybolur. Kolay gelsin.

  Modayeni.net de bir çok örgü modellerine ait anlatımlı yapılışlarının yanı sıra oya örnekleri ve el işi iğne oyalarının en güzel örneklerinede ulaşabilirsiniz.

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir