Örgü Bebek Patiği Örnekleri 2017 Nasıl Yapılır?

  7 sene önce yazıldı. Yazar:

  Örgü yapma alışkanlığımız uzun yıllardır olsa da yapılan modellerden bebek patik modelleri en sevilenidir.  Bebeklerin olmazsa olmazı olan patiklerin zorlanmadan yapabileceğiniz örgü modelleri vardır.  Mesela sizlere bir kaç örgü bebek patiği örnekleri gösterip nasıl yapıldığını anlatalım:

  Pembe Örgü Bebek Patiği Nasıl Yapılır:
  Patiğimize 54 ilmek atarak başlayalım sonra 6 sıra haroşa örelim haroşayı ördükten sonra elimizdekilerle 1.sıra 2 kes 1 artır 2 kes 1 artır şeklinde örgüye devam edelim buraya geldiğimizde sıraya kurdelemizi geçelim. 2 sıra daha haraşo örelim 22 ilmek haroşadan sonra beyaz ipliği bağlayalım 10 ilmek örelim 10 uncu ilmeğimizi yanındaki ile birlikte aynı anda keselim. Sonra geriye dönelim Son ilmeği yanındaki ile tekrardan keselim Orta kısım her zaman 10 ilmek kalmak zorundadır. Yanlardan ise azalmalar olacaktır Kenar kısımlarda 13 ortada 10 ilmek kalınca tekrar pembe ipliğe geçip 2 sıra daha haraşo örelim1 sıra daha ajur koyup 2 kes 1 artır yapalım 4 sıra haraşo 4 sırada beyaz renklerle haroşa örüp keselim patiğimiz tamamlamıştır.

  örgü bebek patiği örnekleri (2)örgü bebek patiği örnekleri (2)

  örgü bebek patiği örnekleri (2)


  Mor Bot Şeklindeki Örgü Bebek Patiği Nasıl Yapılır?

  İlk etapta patiğimize 5 ilmek atarak işleme başlıyoruz. 30 sıra haroşa örüp sonrasında 10 ilmek kesik ve beyaz iple 4 sıra, pembe iple 4 sıra ters olarak örgü örüyoruz.9 sıra beyaz 8 sıra pembe olacak(rengi istediğiniz gibide yapabilirsiniz). Örgü bittikten sonra kalın iğneyle dikiyoruz…

  Görüldüğü üzere daha bir sürü örgü bebek patiği örnekleri vardır. İnternetten veya kendi yaratıcı zihniniz ile bunları ortaya çok rahat bir şekilde çıkartabilirsiniz. Kışın bebeğinizin korunaklı olup üşümemesini istiyorsanız patikler ilk yapılması gereken unsurdur.

  örgü bebek patiği örnekleri (1)

  örgü bebek patiği örnekleri (1)

   

  tarafından yorumlandı Örgü Bebek Patiği Örnekleri 2017 Nasıl Yapılır?

   Cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir